Kryeparlamentari Xhaferi me bursistët parlamentarë në Bundestagun gjerman
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi sot realizoi takim me bursistët e zgjedhur parlamentarë në Bundestagun
më tepër
23.Feb.2018
Bekteshi: Vazhdojmë të inkurajojmë kompanitë që të investojnë në zhvillimin ekonomik lokal dhe rajonal
Ministria e Ekonomisë dhe Projekti i USAID-it për Zhvillimin e Mjedisit të Biznesit sot nënshkruan një Memorandum Bashkëpunimi
më tepër
23.Feb.2018
Asani morri pjesë në panairin ndërkombëtar të hekurudhave në Pragë
Në periudhën prej 21 deri më 23 shkurt 2018, Drejtori i ndërmarrjes publike Hekurudhat e Maqedonisë Infrastrukturë - Shkup
më tepër
23.Feb.2018
Elezi: Ligji i ri për furnizime publike do ta përmisojë transparencën dhe kualitetin e furnizimeve
Ligji i ri për furnizimeve publike do ta përmisojë kualitetin e furnizimeve, do ta forcojë transparencën dhe kontrollën e procedurave
më tepër
23.Feb.2018
Kryetari Ahmeti dhe Lika, mirënjohje nga ShVL – UÇK për kontribuuesit e çlirimit të Kosovës
Shoqata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, dhe zëvendëskryeministri, Hazbi Lika, u kanë ndarë mirënjohje ish- luftëtarëve
më tepër
23.Feb.2018
Lata – Zhbogar: Ndihma për Dibrën do të vazhdojë
Si pjesë e fushatës “BE për Ty” sot për vizitë në Dibër ishte shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Maqedoni, Samuel Zhbogar
më tepër
22.Feb.2018