Kryetari Ahmeti takon Komisarin Han: Reformat duhet të realizohen
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot në Shkup realizoi takim me eurokomisarin për Zgjerim të Bashkimit Evropian
më tepër
21.Nov.2017
Kryetari Ahmeti takon presidentin e Shqipërisë, Meta: Të thellohet bashkëpunimi
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, realizoi takim me presidentin e Republikës së Shqipërisë
më tepër
21.Nov.2017
ALI AHMETI: Nuk ka pasuri që mund të shërojë dhimbjet e nënave shqiptare
Sot në Zajaz të Kërçovës, janë varrosur mbetjet mortore të viktimave shqiptare nga masakrat e vitit 1913, dhe deri pas luftës së dytë botërore
më tepër
18.Nov.2017
Kryetari Ahmeti takon Kryetarin e Selanikut, Janis Butaris: Të thellohet bashkëpunimi
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim z. Ali Ahmeti ka pritur mbrëmë në takim Kryetarin e Selanikut, z. Janis Butaris
më tepër
17.Nov.2017
Kryetari Ahmeti nis debatin për krimet gjenocidale ndaj shqiptarëve
Nesër, e shtunë më 18 nëntor, në Zajaz të Kërçovës, do të varrosen mbetjet mortore të viktimave shqiptare nga masakrat
më tepër
17.Nov.2017
Kryetari Ahmeti takon ambasadorin britanik Garet: BDI e përkushtuar për reformat në gjyqësor
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim z. Ali Ahmeti është takuar në selinë e BDIsë në Tetovë me Ambasadorin Britanik
më tepër
14.Nov.2017
Kryetari Ahmeti takon Ambasadorin Amerikan Bejli: Koha për reforma
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim z. Ali Ahmeti është takuar me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Maqedoni
më tepër
09.Nov.2017
Kryetari Ahmeti takon Ambasadorin e Francës, Kristian Timonier
Z. Ahmeti foli edhe për intensifikimin e përpjekjeve për tejkalimin të kontesteve me fqinjtë dhe zhbllokimin e rrugëtimit
më tepër
06.Nov.2017
Kryetari Ahmeti takon shefin e NATO-së, Gorazd Bartol
Sot në selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim në Tetovë, z. Ali Ahmeti, ka pritur në takim pune shefin e zyrës së NATO
më tepër
03.Nov.2017
ALI AHMETI: Koha po dëshmon se BDI-ja është parti e fuqishme
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka thënë se zgjedhjet lokale në Maqedoni kanë dëshmuar se BDI-ja
më tepër
01.Nov.2017
BDI fiton bindshëm, ALI AHMETI: Ju dhe ne jemi një, bashkë përgjithmonë
Ai potencoi se megjithatë ne jemi të përgatitur jemi aq të mëdhenj sa që edhe ndonjë betej të vogël të humbur atë e shëndrrojm në forcë
më tepër
29.Oct.2017
Kryetari Ahmeti: Visar Ganiu ka mbështetje të fuqishme nga të gjithë
Nuk ka krenari më të madhe për shqiptarët se sa sheshi Skenderbue në Shkup tha lideri Ahmeti, duke theksuar se në këtë shesh
më tepër
27.Oct.2017