Kryetari Ahmeti takoi Ambasadorin Suedez, Stafanson
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka pritur në selinë e partisë në Tetovë Ambasadorin e Suedisë në Maqedoni
më tepër
28.Dec.2016
Kryetari Ahmeti në emisionin 200: Vendimi përfundimtar i BDI-së do të jetë vullneti i popullit
Lideri i BDI-së Ali Ahmeti premton se nuk do t’i zhgënjej shqiptarët me vendimin e tij për koalicionim me partnerin e ardhshëm të qeverisë
më tepër
27.Dec.2016
Kryetari Ahmeti takon Ambasadorin Holandez: BDI e përkushtuar në realizimin e programit të vet politik
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka takuar sot në selinë e partisë në Tetovë Ambasadorin e Holandës
më tepër
27.Dec.2016
Kryetari Ahmeti uron Krishtlindjet: Ti ruajmë vlerat tona kombëtare dhe fetare
Kam nderin dhe kënaqësinë që në emër të të gjithë neve pranë Bashkimit Demokratik për Integrim dhe në emrin tim personal
më tepër
25.Dec.2016
Kryetari Ahmeti pret ambasadorin e Francës: BDI ndjek situatën, interesi i qytetarëve prioritet
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka takuar sot në selinë e partisë në Tetovë Ambasadorit e Francës në Maqedoni
më tepër
21.Dec.2016
Kryetari Ahmeti takoi Ambasadorin Bejli: Partneriteti strategjik mes BDI dhe SHBA vazhdon
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka qëndruar sot në rezidencën e Ambasadorit Amerikan në Shkup
më tepër
19.Dec.2016
Kryetari Ahmeti takon Bashën në Tirane: Shqiptarët vendimtarë në qeverinë e re
Kryetari i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha ka njoftuar këtë të shtunë mbajtjen e një takimi me kryetarin e BDI-së
më tepër
17.Dec.2016
Kryetari Ahmeti takoi ish Kryeministrin e Shqipërisë Berisha: Shqiptarët në Maqedoni të bashkohen
Mbrëmë ish kryeministri Berisha priti në një takim Kryetarin e BDI-së në Maqedoni, zotin Ali Ahmeti, i cili shoqërohej
më tepër
16.Dec.2016
Takim Ahmeti – Meta: Maqedonia të bëjë më shumë për të drejtat e shqiptarëve
Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, priti në takim kryetarin e partisë Bashkimi Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti
më tepër
16.Dec.2016
Kryetari Ahmeti takon Kryeministrin Rama: Marrëveshja e Ohrit, përparësi themelore
Më shumë se dy orë ka zgjatur takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim
më tepër
16.Dec.2016
Kryetari Ahmeti takoi Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Nishani
Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani priti sot dhe zhvilloi një takim me Kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoni
më tepër
16.Dec.2016
ALI AHMETI: BDI ka fituar zgjedhjet, shqiptarët kanë humbur mandate
Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në një pres konferencë ku shpalosi vlersimet e veta për zgjedhjet që u mbajtën sot deklaroi se është i zhgënjyer
më tepër
11.Dec.2016