Ali Ahmeti për TV Dukagjini: BDI, alternativa e vetme e shqiptarëve të Maqedonisë
Në një intervistë dhënë për TV Dukagjini në Kosovë, lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka folur për alternativën politike të shqiptarëve të Maqedonisë
më tepër
18.Nov.2016
Kryetari Ali Ahmeti në Gostivar: Ne do vazhdojmë me projektet tona
Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në tubimin e sontëm në Gostivar ka thënë se “asesi nuk më shkon mendja që mund
më tepër
17.Nov.2016
Kryetari Ali Ahmeti në Çair: BDI është investim kombëtar
Bashkimi Demokratik për Integrim sonte ka zbarkuar në Çair duke u pritur kështu nga një numër jashtëzakonisht i madh i banorëve
më tepër
16.Nov.2016
Ali Ahmeti nga Struga: Kuadrot e BDI-së nuk njohin vështirësi e as mposhtje
Në takim me banorët e qytetit të Strugës ka qenë lideri i BDI-së z. Ali Ahmeti i shoqëruar me bashkëpunëtorë
më tepër
15.Nov.2016
Kryetari Ahmeti në Dibër: Liria dhe barazia janë koncepte filozofike që duhet realizuar
Sonte para qytetarëve të komunës së Dibrës është shfaqur lideri i BDI-së Ali Ahmeti i cili para të pranishmëve
më tepër
14.Nov.2016
Ali Ahmeti në Kumanovë: Jemi të fortë gjithë bashkë, kemi vizione për të ardhmen
Sot në qytetin e Kumanovës në një takim me banorët e këtij qyteti ka qëndruar lideri i BDI-së Ali Ahmeti me bashkëpunëtorë
më tepër
13.Nov.2016
Kryetari Ahmeti për REL: Shqiptarët me Marrëveshjen e Ohrit fituan lirinë, tani na duhet barazia
Shqiptarët në Maqedoni, me arritjen e Marrëveshjes së Ohrit e fituan lirinë, mirëpo tani, një nga prioritetet e BDI-së do të jetë që kjo liri të materializohet
më tepër
13.Nov.2016
Kryetari Ahmeti në Kërçovë: BDI është vlerë e ndërtuar nga ju
Sonte në takim me banorët e Kërçovës ka qëndruar lideri i BDI-së Ali Ahmeti i shoqëruar me bartësit e listave në njësitë zgjedhore në Maqedoni
më tepër
12.Nov.2016
Ali Ahmeti: BDI është forcë e organizuar, aset kombëtar
BDI sonte ka zbarkuar në Komunën e Studeniçanit, ku i pranishëm është kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, shefi i Shtabit qendror zgjedhor Bekim Neziri dhe zyrtarë tj
më tepër
10.Nov.2016
Kryetari Ahmeti uron Trampin: Miqësia shqiptaro-amerikane e përjetshme
Kam nderin e veçantë që në emër të të gjithë përkrahësve dhe anëtarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim
më tepër
10.Nov.2016
Ali Ahmeti: BDI punon për rritjen e cilësisë së jetës së shqiptarëve në të gjitha fushat
BDI është duke mbajtur tubim në komunën e Bogovinës. Në takim merr pjesë lideri i BDI-së Ali Ahmeti, shefi i Shtabit
më tepër
09.Nov.2016
Kryetari Ahmeti në Saraj: Prioritet i BDI-së mbetet siguria e qytetarëve
Lideri i BDI-së Ali Ahmeti në takimin me banorët e Sarajit ka thënë se BDI zgjodhi rrugën e kostos së lartë sa i takon
më tepër
08.Nov.2016