Takim Ahmeti – Meta: Maqedonia të bëjë më shumë për të drejtat e shqiptarëve
Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, priti në takim kryetarin e partisë Bashkimi Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti
më tepër
16.Dec.2016
Kryetari Ahmeti takon Kryeministrin Rama: Marrëveshja e Ohrit, përparësi themelore
Më shumë se dy orë ka zgjatur takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim
më tepër
16.Dec.2016
Kryetari Ahmeti takoi Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Nishani
Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani priti sot dhe zhvilloi një takim me Kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoni
më tepër
16.Dec.2016
ALI AHMETI: BDI ka fituar zgjedhjet, shqiptarët kanë humbur mandate
Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në një pres konferencë ku shpalosi vlersimet e veta për zgjedhjet që u mbajtën sot deklaroi se është i zhgënjyer
më tepër
11.Dec.2016
Kryetari Ahmeti në “Argument”: Jam i bindur në fitoren e BDI-së
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte i ftuar në studion e TVM2 në prag të fillimit të heshtjes parazgjedhore
më tepër
09.Dec.2016
Ali Ahmeti në tubimin përfundimtar: Lirinë që e fituam me gjak, ska çmim që dikush mund ta blejë
Cep më cep ishte mbushur sheshi Iliria në Tetovë ku atmosfera ngjasonte më shumë me një festë të një fitoreje të madhe se sa një tubim
më tepër
09.Dec.2016
Tubimi i madh në Gostivar, Ahmeti: Po fitojmë, ndërpresim fushatën partiake, tashmë fushatë kombëtare për më shumë mandate shqiptare
Bashkimi Demokratik për Integrim përmbylli aktivitetet ditore të fushatës në Gostivar
më tepër
08.Dec.2016
ALI AHMETI me banorët e Shipkovicës, të mos humbim sërish mandate shqiptare
Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) bëri sot fushatë në Shipkovicë, Komuna e Tetovës. Lideri i BDI- së, Ali Ahmeti para banorëve
më tepër
08.Dec.2016
Ali Ahmeti në Top Tema: Në MO qëndron qartë se gjuhën që e flasin shqip mbi 20%, është gjuhë zyrtare
I ftuar në një emision debativ në Tv Telma sonte ishte lideri i BDI-së Ali Ahmeti i cili në këtë emision ka folur mbi platformën e partisë së tij
më tepër
07.Dec.2016
Ali Ahmeti në Tv21: Do të shkojmë në qeveri me ata që marrin legjitimitetin nga maqedonasit
Në zonën e debatit sonte në Tv21 i ftuar ishte lideri i BDI-së z. Ali Ahmeti i cili ka folur për shumë gjëra, platformën dhe problemet të cilat i tangojnë
më tepër
07.Dec.2016
Ali Ahmeti në Çair: Ne ishim ata që luftuam edhe për ata që na shajnë
‘O sa mir me qenë shqiptar o hej’, kështu gjëmonte Komuna e Çairit, zemra e Shkupit të vjetër Dardan ku Bashkimi Demokratik për Integrim
më tepër
07.Dec.2016
Kryetari Ahmeti dhe BDI me të rinjtë e Çairit: Tani është koha juaj
Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën zgjedhore e vazhdoi në Komunën e Çairit ku lideri i BDI-së Ali Ahmeti realizoi një takim
më tepër
07.Dec.2016