Kryetari Ahmeti: Zgjedhjet e 11 dhjetorit janë fillim i zgjidhjes së krizës
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim z. Ali Ahmeti është takuar sot në Shkup me përfaqësuesin e veçantë të Asamblesë Parlamentare të OSBE
më tepër
03.Oct.2016
Ali Ahmeti përkujton bashkëluftëtarët Fehmi dhe Xhevë Lladrovci
Në 18 vjetorin e rënies heroike, te heronjeve te kombit, të Fehmi e e Xhevë Lladrovci lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti
më tepër
22.Sep.2016
Kryetari Ahmeti takoi Ambasadorin Suedez, Stafanson
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti ka pritur sot në Tetovë z. Mat Stafanson
më tepër
13.Sep.2016
Ali Ahmeti: Shenjtërimi i bijës së kombit tonë Gonxhe Bojaxhiu, Nënë Tereza na nderon të gjithëve
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti thotë se Shenjtërimi i bijës së kombit tonë Gonxhe Bojaxhiu, Nënë Tereza
më tepër
04.Sep.2016
Kryetari Ahmeti priti Ambasadorin e ri Evropian, Zhbogar
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka pritur sot në takimin e parë zyrtar Ambasadorin e ri të Bashkimit Evropian
më tepër
02.Sep.2016
Shkolla në Saraj/ Kryetari Ahmeti: Dikur kanë qenë ëndërr sot bëhet realitet
Nga sot, filloi me punë Shkolla e parë e Mesme në Saraj. Ëndrra për arsim të mesëm në Saraj më në fund u plotësua me një shkollë të mesme
më tepër
01.Sep.2016
Kryetari Ahmeti mirëpret vizitën historike në Kosovë të mikut të shqiptarëve, Joe Biden
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, mirëpret vizitën historike në Kosovë të mikut të madh të kombit shqiptar
më tepër
17.Aug.2016
Kryetari Ahmeti ka vizituar Hasanbegun
Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti vizitoi dje disa familje nga fshati Hasanbeg i shoqëruar nga ministrat, ai i ekonomisë Driton Kuçi dhe i Ekologjisë
më tepër
16.Aug.2016
Kryetari Ahmeti takon zyrtarin e lartë Amerikan Çarlls Kupçan
Sot në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti
më tepër
15.Aug.2016
Ali Ahmeti: MO-ja shpëtoi vendin nga copëtimet dhe ndarjet
Sekretariati për Implementimin e Marrëveshjes së Ohrit (SIMO) sot mbajti konferencë me temë “Marrëveshja e Ohrit – sfidë dhe garancë për integrim
më tepër
13.Aug.2016
BIRN: Ali Ahmeti, politikan që di si ta marrë atë që dëshiron
Më vonë ai u bë një nga themeluesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, UÇK, që iu dedikua dhënies fund të sundimit serb në Kosovë përmes luftës së armatosur
më tepër
03.Aug.2016
Kryetari Ahmeti takoi Ambasadorin Italian Beleli
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka pritur sot në selinë e partisë në Tetovë, z. Masimo Beleli, Ambasador i Italisë në Maqedoni
më tepër
14.Jul.2016