Kryetari Ahmeti takoi zyrtarën e lartë amerikane, Nuland: Kompromis në ditët e ardhshme
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot në Ambasadën Amerikane në Shkup ka takuar zyrtarën e lartë të Amerikane
më tepër
11.Jul.2016
Takim Kryetari Ahmeti – Hajndll: BDI angazhohet për zgjidhje të shpejtë të krizës
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti ka qëndruar sot në Ambasadën Gjermane në Shkup ku ka realizuar
më tepër
06.Jul.2016
Mesazhi i Kryetarit Ahmeti për Festën e Fitër Bajramit
Kam nderin dhe kënaqësinë që në emër të të gjithë neve pranë Bashkimit Demokratik për Integrim dhe në emrin tim personal
më tepër
05.Jul.2016
Ali Ahmeti: Turqia është e fortë dhe do të përballojë këtë sfidë serioze
Më lejoni që në emër të të gjithë neve pranë Bashkimit Demokratik për Integrim dhe në emrin tim personal t’ju shpreh ngushëllimet tona më të thella
më tepër
29.Jun.2016
Kryetari Ahmeti takon ambasadoren e OSBE-së, Nina Suomalainen
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, sot ka pritur ambasadoren e Misionit të OSBE- së në Shkup, zonjën Nina Soumalainen
më tepër
28.Jun.2016
Kryetari Ahmeti morri pjesë në iftarin e shtruar nga dega Çair
Lideri i BDI-së Ali Ahmeti në fjalimin e tij pas iftarit të shtruar në Shkup nga dega e BDI-së së Çairit ka thënë se sigurish
më tepër
27.Jun.2016
Ali Ahmeti priti në takim Nasim Haradinajn dhe Emrush Mazrekun, dy ish luftëtarët e UÇK-së
Ali Ahmeti dje ka pritur në takim dy ish luftëtarët e UÇK-së për të cilët kishte shprehur mirënjohje për të kaluarën dhe të tashmen
më tepër
18.Jun.2016
Ahmeti – Hysa: Deklaratat e pamatura nuk mund të cënojnë marrëdhëniet e Shkupit me Prishtinën
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, sot ka vizituar ambasadën e Republikës së Kosovës në Shkup, ku është
më tepër
08.Jun.2016
Takim Kryetari Ahmeti – Hajndll: Dialog për reformat prioritare
Sot në Ambasadën Gjermane në Shkup, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti ka realizuar takim të me të dërguarin
më tepër
08.Jun.2016
Kryetari Ahmeti takon Ambasadorët Bejli dhe Orav
Sot në Ambasadën Amerikane në Shkup, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti ka realizuar takim të përbashkët
më tepër
06.Jun.2016
Kryetari Ahmeti uron besimtarët myslimanë për Ramazan
Ju lutem më lejoni që në emër të të gjithë anëtarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim si dhe në emrin tim personal,
më tepër
05.Jun.2016
Përvjetori i BDIsë, Ali Ahmeti: Bashkë do ta vijojmë rrugëtimin tonë
Me rastin e përvjetorit të 14 të themelimit të Bashkimit Demokratik për Integrim, më lejoni ju lutem që të shpreh uratat
më tepër
05.Jun.2016