Kryetari Ahmeti: SHBA-ja, mik i Maqedonisë, rajonit dhe i shqiptarëve
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z.Ali Ahmeti përmes një postimi në Facebook, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës
më tepër
18.May.2016
Ali Ahmeti: Së shpejti gjuha shqipe, gjuhë zyrtare në Maqedoni
Në një intervistë ekskluzive për Teleskopi.net, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti ka thënë
më tepër
13.May.2016
Kryetari Ahmeti pas takimit me Hajndëll: Ne kemi marrë masa që Parlamenti të vendoset në funksion
Ahmeti tha se në këtë takim, BDI i ka dhënë qëndrimet e veta për zgjidhjen e krizës
më tepër
13.May.2016
Kryetari Ahmeti uron Pashkët: Qytetarët meritojnë edhe shpresën edhe jetën më të mirë
Kam nderin dhe kënaqësinë që në emër të të gjithë neve pranë Bashkimit Demokratik për Integrim dhe në emrin tim personal
më tepër
01.May.2016
Kryetari Ahmeti: Në Gostivar u mbajt kongres dhe jo kuvend
Forumi i Gruas së Bashkimit Demokratik për Integrim, dega në Gostivar, të enjten në mbrëmje mbajti Kuvendin e dytë zgjedhor
më tepër
29.Apr.2016
Kryetari Ahmeti me porosi për VMROnë dhe LSDMnë: Ditë vendimtare, pranoni kompromisin
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti është takuar sot në selinë e BDIsë në Tetovë me Ambasadorin Norvegjez
më tepër
26.Apr.2016
Kryetari Ahmeti në Çair: Shtabet krijohen o për “luftë” o për zgjedhje
Lideri i BDI-së Ali Ahmeti në fjalimin e tij sonte në Kuvendin e tretë zgjedhor të Forumit rinor të BDI-së në Çair ka thënë se vendi gjendet në një situatë
më tepër
25.Apr.2016
Ali Ahmeti për Der Standard: Kush sundon Maqedoninë, sundon Ballkanin
Kryetari i partisë më të madhe shqiptare në Maqedoni, Ali Ahmeti, ka bërë një intervistë të gjatë me gazetaren e Der Standard Adelheid Wolfl
më tepër
25.Apr.2016
Kryetari Ahmeti në “ClickPlus”: BDI me program dhe platformë para elektoratit
Në debatin e rradhës në “ClickPlus”, në Tv21 i ftuar ka qenë lideri i BDI-së z.
më tepër
19.Apr.2016
Kryetari Ahmeti takon Ambasadorin Holandez: Kriza tejkalon kufijtë e Maqedonisë
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti ka pritir sot në selinë e BDIsë në Tetovë Ambasadorin holandez në Maqedoni
më tepër
18.Apr.2016
Kryetari Ahmeti takon delegacionin e ODIHR: Kriza fillon të zgjidhet me zgjedhje, Ivanov ta tërheq vendimin
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti ka takuar sot në selinë e BDIsë në Tetovë Ambasadorin Jan Petersen
më tepër
13.Apr.2016
Kryetari Ahmeti: Më 5 qershor do ketë zgjedhje, sepse nuk ka alternativë tjetër
Lideri i BDI-së Ali Ahmeti në emisionin ‘Rruga drejt’ në Alsat M, ka thënë se ka pasur dhe ka krizë të thellë politike që me përfundimin e zgjedhjeve 2014
më tepër
07.Apr.2016