Ali Ahmeti sot në Çair, mbështet Visar Ganiun
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, sot përfundon fushatën zgjedhore për rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale me aktivitete
më tepër
27.Oct.2017
Kryetari Ahmeti: Fuqishëm mbështes Teuta Arifin për Tetovën dhe Nevzat Bejtën për Gostivarin
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, edhe të enjten ka vazhduar aktivitetet në mbështetje të kandidatëve të BDI
më tepër
26.Oct.2017
Ali Ahmeti përkrahje intenzive për Teuta Arifin dhe Nevzat Bejtën
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, edhe sot vazhdon me vizitat intenziva në përkrahje të kandidatëve të BDI
më tepër
26.Oct.2017
Ali Ahmeti: Nuk bëj marrëveshje të fshehta për vullnetin e popullit tim
Ndërsa oponentët po bëjnë përpjekje që në momentet e fundit të lidhin krushqi për të shpëtuar veten, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim
më tepër
25.Oct.2017
Kryetari Ahmeti në përkrahje të plotë të Xhemil Qamilit në Dolnenin dhe Xakit në Bogovinë
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, sot vijon me vizitat në teren në vigjilje të rrethit të dytë zgjedhor
më tepër
25.Oct.2017
ALI AHMETI: Ne krijuam identitet e dinjitet kombëtar
Gjatë qëndrimit në Bogovinë, lideri i shqiptarëve në Maqedoni, vizitoi edhe familjen e kryetarit të ndjerë të kësaj komune, Hazbi Idrizi
më tepër
24.Oct.2017
Kryetari Ahmeti në përkrahje të Nevzat Bejtës dhe Berzah Bejtullahu
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sot vijon me vizitat në teren në vigjilje të rrethit të dytë zgjedhor
më tepër
24.Oct.2017
Ali Ahmeti: Fitorja e 15 tetorit do të rikonfirmohet në rrethin e dytë
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, gjatë mbrëmjes së të hënës ka qëndruar në komunat e Rrafshit të Pollogut
më tepër
24.Oct.2017
Kryetari Ahmeti në Zhelinë: Fatmir Izairi është fituesi
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka deklaruar se BDI-ja ishte dhe mbetet çelësi i zgjidhjes dhe çuarjes
më tepër
23.Oct.2017
Ali Ahmeti në teren, përkrahje të plotë kandidatëve të BDI në balotazh
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sot vijon me vizitat në teren në vigjilje të rrethit të dytë zgjedho
më tepër
23.Oct.2017
Kryetari Ahmeti takon Ramën: Shqipëria e interesuar për stabilitetin politik të Maqedonisë
Lideri i BDI-së Ali Ahmeti pas takimit me kryeministrin shqiptar Edi Rama ka thënë se ishte një takim shumë i dobishëm ku ka informuar Ramën
më tepër
17.Oct.2017
ALI AHMETI: Ato që i thamë edhe i bëmë
Nuk dyshoj se edhe pas këtyre zgjedhjeve do të renditemi të parët. Kështu ka thënë kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim
më tepër
13.Oct.2017