Kryetari Ahmeti takon shefin e NATO-së, Gorazd Bartol
Sot në selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim në Tetovë, z. Ali Ahmeti, ka pritur në takim pune shefin e zyrës së NATO
më tepër
03.Nov.2017
ALI AHMETI: Koha po dëshmon se BDI-ja është parti e fuqishme
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka thënë se zgjedhjet lokale në Maqedoni kanë dëshmuar se BDI-ja
më tepër
01.Nov.2017
BDI fiton bindshëm, ALI AHMETI: Ju dhe ne jemi një, bashkë përgjithmonë
Ai potencoi se megjithatë ne jemi të përgatitur jemi aq të mëdhenj sa që edhe ndonjë betej të vogël të humbur atë e shëndrrojm në forcë
më tepër
29.Oct.2017
Kryetari Ahmeti: Visar Ganiu ka mbështetje të fuqishme nga të gjithë
Nuk ka krenari më të madhe për shqiptarët se sa sheshi Skenderbue në Shkup tha lideri Ahmeti, duke theksuar se në këtë shesh
më tepër
27.Oct.2017
Ali Ahmeti sot në Çair, mbështet Visar Ganiun
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, sot përfundon fushatën zgjedhore për rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale me aktivitete
më tepër
27.Oct.2017
Kryetari Ahmeti: Fuqishëm mbështes Teuta Arifin për Tetovën dhe Nevzat Bejtën për Gostivarin
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, edhe të enjten ka vazhduar aktivitetet në mbështetje të kandidatëve të BDI
më tepër
26.Oct.2017
Ali Ahmeti përkrahje intenzive për Teuta Arifin dhe Nevzat Bejtën
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, edhe sot vazhdon me vizitat intenziva në përkrahje të kandidatëve të BDI
më tepër
26.Oct.2017
Ali Ahmeti: Nuk bëj marrëveshje të fshehta për vullnetin e popullit tim
Ndërsa oponentët po bëjnë përpjekje që në momentet e fundit të lidhin krushqi për të shpëtuar veten, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim
më tepër
25.Oct.2017
Kryetari Ahmeti në përkrahje të plotë të Xhemil Qamilit në Dolnenin dhe Xakit në Bogovinë
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, sot vijon me vizitat në teren në vigjilje të rrethit të dytë zgjedhor
më tepër
25.Oct.2017
ALI AHMETI: Ne krijuam identitet e dinjitet kombëtar
Gjatë qëndrimit në Bogovinë, lideri i shqiptarëve në Maqedoni, vizitoi edhe familjen e kryetarit të ndjerë të kësaj komune, Hazbi Idrizi
më tepër
24.Oct.2017
Kryetari Ahmeti në përkrahje të Nevzat Bejtës dhe Berzah Bejtullahu
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sot vijon me vizitat në teren në vigjilje të rrethit të dytë zgjedhor
më tepër
24.Oct.2017
Ali Ahmeti: Fitorja e 15 tetorit do të rikonfirmohet në rrethin e dytë
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, gjatë mbrëmjes së të hënës ka qëndruar në komunat e Rrafshit të Pollogut
më tepër
24.Oct.2017