Kryetari Ahmeti në Zhelinë: Fatmir Izairi është fituesi
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka deklaruar se BDI-ja ishte dhe mbetet çelësi i zgjidhjes dhe çuarjes
më tepër
23.Oct.2017
Ali Ahmeti në teren, përkrahje të plotë kandidatëve të BDI në balotazh
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sot vijon me vizitat në teren në vigjilje të rrethit të dytë zgjedho
më tepër
23.Oct.2017
Kryetari Ahmeti takon Ramën: Shqipëria e interesuar për stabilitetin politik të Maqedonisë
Lideri i BDI-së Ali Ahmeti pas takimit me kryeministrin shqiptar Edi Rama ka thënë se ishte një takim shumë i dobishëm ku ka informuar Ramën
më tepër
17.Oct.2017
ALI AHMETI: Ato që i thamë edhe i bëmë
Nuk dyshoj se edhe pas këtyre zgjedhjeve do të renditemi të parët. Kështu ka thënë kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim
më tepër
13.Oct.2017
Kryetari Ahmeti nga Kërçova: Dehari ka punuar dhe do punojë në interes të gjithë kërçovarëve
Në orët e pasdites, në sheshin e qytetit në Kërçovë, BDI me koncert i mbylli aktivitetet parazgjedhore
më tepër
13.Oct.2017
ALI AHMETI: Me fitoren e BDI-së, fitojnë qytetarët
Duhet të shkundemi nga gjërat e këqija dhe t'i orientojmë proceset drejt zhvillimit, si proceset politike dhe ato eurointegruese
më tepër
12.Oct.2017
Kryetari Ahmeti: Garancë për kandidatët tanë jam unë, Qeveria dhe Parlamenti
Po dëgjojë se kandidatët tanë po ngacmohen nga oponentët për të bëmat apo të mosbëmat e BDI-së. Unë do doja
më tepër
12.Oct.2017
ALI AHMETI: BDI do t’i fitojë shumicën e komunave shqiptare
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale
më tepër
12.Oct.2017
Kryetari Ahmeti në Gostivar: Qytetarët dhe e tërë BDI mbështesin Nevzat Bejtën
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, i shoqëruar nga Shefi i Shtabit Qendror të Zgjedhjeve, Fatmir Besimi
më tepër
12.Oct.2017
ALI AHMETI në Kumanovë: Fitorja është e jona
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka vizituar sot qytetin e Kumanovës për t’i dhënë mbështetje
më tepër
11.Oct.2017
Ali Ahmeti sot në Kërçovë
Sot, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, i shoqëruar nga Kryetari i Kërçovës, z. Fatmir Dehari
më tepër
10.Oct.2017
Letër publike e Ali Ahmetit drejtuar votuesve
Rrugën tonë të gjatë dhe jo të lehtë e nisëm bashkë, 15 vite më parë
më tepër
10.Oct.2017