Ali Ahmeti: Më 15 tetor Visar Ganiu kryetar i ri i Çairit
Turin e qëndrimit nëpër shtabet komunale dhe zonat ku Bashkimi Demokratik për Integrim konkurron me kandidatë për kryetarë komunash
më tepër
09.Oct.2017
Kryetari Ahmeti: Struganët dhe Merko kanë mbështetjen e plotë, ne realizojmë atë që premtojmë
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim të dielën ka qëndruar në anën e Strugës me ç’rast në disa takime të mbajtura
më tepër
09.Oct.2017
Kryetari Ahmeti: Në 2013 të mbështetëm për mos ta humbur Strugën, tani do masim forcat
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka zgjedhur pikërisht Ladorishtën e Strugës që t’u përgjigjet
më tepër
08.Oct.2017
Ali Ahmeti në Dibër: Unë dhe e gjithë BDI-ja qëndrojmë fuqishëm pas Ruzhdi Latës
Bashkimi Demokratik për Integrim sot në vazhdën e takimeve parazgjedhore qëndroi në qytetin e Dibrës ku prezantoi kandidatin
më tepër
07.Oct.2017
ALI AHMETI në Saraj: E gjithë BDI qëndron prapa Blerim Bexhetit
Bashkimi Demokratik për Integrim i ka hyrë garës për zgjedhjet lokale të 15 Tetorit me bindje se edhe kësaj here do të marrë verdiktin popullit
më tepër
06.Oct.2017
Kryetari Ahmeti në Likovë: Zotohem për të ardhme edhe më të mirë
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, pasditën e së enjtes ka qëndruar në disa fshatra të komunës së Likovës
më tepër
05.Oct.2017
Kryetari Ahmeti: Heqja e kufijve forcon paqen dhe stabilitetin
Duke folur për zhvillimet aktuale në shkallë vendi, kreu i BDI-së dhe i shqiptarëve në Maqedoni, tha se marrëdhëniet ndëretnike
më tepër
04.Oct.2017
Ali Ahmeti në Zhelinë: Fatmiri i duhet Zhelinës
Fatmir Izairi me shpalosjen e projekteve të parapara në programin e tij u premtoi qytetarëve se edhe në mandatin
më tepër
03.Oct.2017
Kryetari Ahmeti në Vrapçishtë: Jemi në rrugë të mbarë e të drejtë
Kandidimin e Gajur Rushitit për kryetar të Komunës së Vrapçishtit dhe mbështetjen e fuqishme të tij nga kreu në largim i pushtetit lokal në këtë zonë
më tepër
03.Oct.2017
Kryetari Ahmeti në Kamjan: BDI rradhit fitore një pas një që nga 2002
Xakun, tha kryetari Ahmeti, e njoh që nga lufta e Kosovës në vitin 1998-99, në Rrashin e Dukagjinit dhe për 16 vite me radhë
më tepër
02.Oct.2017
Kryetari Ahmeti për humbjen e Robert Elsie: Më pikëlloi thellë
Lajmi për largimin nga kjo jetë e njërit nga studiuesit më të spikatur të shqipes, të historisë dhe kulturës sonë, Robert Elsie
më tepër
02.Oct.2017
Kryetari Ahmeti në Prespë: Shpifjet e sulmet e oponentëve na bënë edhe më të fortë
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti me bashkëpunëtorë, ka qëndruar në qytetin e Prespës ku ka promovuar Listën
më tepër
02.Oct.2017