Ahmeti takon ambasadorin amerikan Volers
Bashkëbiseduesit diskutuan rreth prospekteve euroatlantike të Maqedonisë dhe Kryetari Ahmeti vlerësoi kontributin e Ambasadës amerikane
më tepër
10.Feb.2012
Kryetari Ahmeti takoi Z. Knut Volebek
Volebek me këtë rast informoi Ahmetin që ka vizituar SHBA javën e kaluar dhe ka përcjellur apelin e z. Ahmeti që ti ndihmohet anëtarësimit të vendit në NATO
më tepër
08.Feb.2012
BDI vazhdon të ketë besimin absolut të shqiptarëve
BDI vazhdon të dominojë në skenën politike në Maqedoni, dhe rejtingu i partisë më të madhe shqiptare mbetet i pandryshuar
më tepër
03.Feb.2012
Ahmeti takon zëvendës ndihmës sekretarin amerikan të shtetit Reeker
Kryetari Ahmeti tha që shqiptarët duan NATO, stabilitetin, paqën, progresin, investimet e huaja, zhvillimin ekonomik dhe duan ndihmën e SHBA të arrihen këto
më tepër
18.Jan.2012
Viti i shqiptarëve nis me gurthemelin e Sheshit ‘Skënderbeu’
Flamuri dhe Skënderbeu janë dy emblema që ne na kanë mbajtur shpirtin gjallë për 544 vjet, sepse ky nëntor që bënë 100 vjet është nëntori i dytë
më tepër
17.Jan.2012
Kryetari Ahmeti takoi Drejtorin e Drejtorisë për Zgjërim të BE Stefano Sanino
Z. Ahmeti theksoi që proçesi integrues varet nga zgjidhja e çështjes së emrit dhe që shqiptarët në Maqedoni përkrahin përfundimin e negociatave
më tepër
16.Jan.2012
Kryetari Ahmeti takoi ambasadorin britanik Ivon
Sot në Rezidencën e Ambasadorit Britanik në Shkup, Kryetari i BDI-së z..Ali Ahmeti ishte i ftuar për drekë pune me Ambasadorin Kristofer Ivon.
më tepër
16.Jan.2012
Kryetari Ahmeti takon Ambasadorin e SHBA Volers
Takimin e parë me përfaqësuses ndërkombëtar në vitin 2012, Kryetari i BDI z. Ali Ahmeti e realizoi sot me Ambasadorin e Amerikës në e Maqedonisë, z. Poll Volers
më tepër
12.Jan.2012
Prinë bindshëm Bashkimi Demokratik për Integrim
Sipas anketës së fundit, në qoftë se nesër do mbaheshin zgjedhjet parlamentare përsëri fituese në mënyrë të bindshme do të del partia më e madhe shqiptare, BDI
më tepër
09.Jan.2012
Ahmeti uron besimtarët ortodoks shqiptar
Me rastin e festës së Krishtlindjeve, uroj të gjithë besimtarët ortodoks shqiptar dhe ju dëshiroj lumturi dhe harmoni familjare në këtë ditë të madhe
më tepër
06.Jan.2012
Kryetari Ahmeti për Dnevnik
Çështja e emrit është çështje që na prek të gjithëve që jetojmë në këtë vend dhe si e tillë nuk mund të shihet ndryshe nga shqiptarët e ndryshe nga maqedonasit
më tepër
04.Jan.2012
Intervista e fundvitit e Kryetarit Ahmeti
BDI ka fituar mandatin absolut të shqiptarëve dhe ka legjitimetin e plotë demokratik. Participimi i BDI-së në këtë koalicion është në dobi të shqiptarëve
më tepër
01.Jan.2012