Kryetari Ahmeti në Çellopek: Stop përçarjes së votës, bashkë jemi më të fortë
Sidoqoftë, kreu i BDI-së tha se aktualisht nuk mund të thuhet se nuk dihet se sa jemi, institucionet e dijnë fare mirë
më tepër
01.Oct.2017
Ali Ahmeti në Studeniçan: Na sulmuan pandërprerë, por mbijetuam dhe dolëm më të fortë
Duke folur për situatën politike në vend, lideri i BDI-së u shpreh se BDI ishte cak i sulmeve të njëpasnjëshme nga të gjitha anët
më tepër
30.Sep.2017
Ali Ahmeti në Haraçinë: Përballuam çdo stuhi dhe nuk ju zhgënjyem
Ndërkaq, duke marrë fjalën, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, tha se BDI- ja ka ndërtuar vlera kombëtare
më tepër
29.Sep.2017
Ali Ahmeti në Gazi Babë: Të bashkuar më të fortë
Kryetari i BDI-së siguroi se këshilltarët që do të zgjidhen, por dhe kjo komunë, do të gëzojnë mbështetje të parezervë të Qeverisë
më tepër
28.Sep.2017
Kryetari Ahmeti pret Ambasadorin gjerman: Bashkëpunim i ngushtë me Berlinin
Kryetari Ahmeti pret Ambasadorin gjerman: Bashkëpunim i ngushtë me Berlinin
më tepër
28.Sep.2017
ALI AHMETI: BDI-ja do të korrë edhe një fitore në nivel kombëtar
Në vazhdën e fushatës për zgjedhjet lokale të 15 tetorit, kandidatët listës për këshilltarë të Bashkimit Demokratik për Integrim
më tepër
28.Sep.2017
Ali Ahmeti: Mos e përçani votën shqiptare
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka marrë pjesë në tubimin e mbajtur në Shuto Orizarë me ç’rast ka ndarë shqetësimin
më tepër
27.Sep.2017
Kryetari Ahmeti takon Ambasadoren e OSBE Suomalainen
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim z. Ali Ahmeti ka realizuar sot në Shkup takim me Ambasadoren Nina Suomalainen
më tepër
27.Sep.2017
Davutogllu: Ali Ahmeti është një nga faktorët kyç të stabilitetit në rajon
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim z. Ali Ahmeti ka takuar sot në Shkup ish Kryeministrin dhe Ministrin e Jashtëm
më tepër
27.Sep.2017
ALI AHMETI në Pllasnicë: BDI mbeshtet Ismail Jaovski
Bashkimit Demokratik për Integrim mbrëmë në Komunën e Pllasnicës zyrtarisht filloi fushatën parazgjedhore të zgjedhjeve lokale 2017
më tepër
27.Sep.2017
Kryetari Ahmeti në Dollnen: BDI forcë e pamposhtur, 15 vite na kanë luftuar, por mali nuk rrëzohet
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim z. Ali Ahmeti ka vizituar mbrëmë komunë. E Dollnenit në mbështetje të kandidatit të BDI
më tepër
27.Sep.2017
ALI AHMETI: Garojmë me vlera dhe personalitete të dëshmuar
Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, sonte në emisionin “Rruga drejtë…” në Alsat-M, tha se “BDI edhe kësaj radhe do të jetë fituese në zgjedhjet
më tepër
21.Sep.2017