Kryetari Ahmeti takoi Kryetarin e Ulqinit Cungu dhe Deputetin Nimanbegu
Kryetari Ahmeti shtjelloi para mysafirëve situatën politike në Maqedoni si dhe të arriturat e vendit në aspekt të avancimit të të drejtave të shqiptarëve në kët
më tepër
27.Aug.2012
Kryetari Ahmeti takon Zv. Ndihmës Sekretarin Amerikan Riker
Kryetari Ahmeti ka realizuar takim me Zëvendës Ndihmës Sekretarin Amerikan, z. Filip Riker si dhe Ambasadorin amerikan në Maqedoni, z. Poll Volers
më tepër
21.Aug.2012
Kryetari Ahmeti uron besimtarët musliman për festën e Fitër Bajramit
Fitër Bajrami është një rast për të festuar dhe për tu bashkuar drejt reflektimit mbi vlerat e rëndësishme të familjes, bëmirësisë dhe të kombit
më tepër
17.Aug.2012
Kryetari Ahmeti ngushëllon familjen Xhaferi
Me keqardhje të thellë mora lajmin për ndarjen nga jeta të mikut tim të respektuar, Arbër Xhaferit
më tepër
17.Aug.2012
Kryetari Ahmeti uron besimtarët musliman
Muaji i agjërimit promovon vlerat familjare, në të cilat ne besojmë fuqishëm, dhe na sjell më afër familjarëve, miqve dhe dashamirëve
më tepër
19.Jul.2012
Ahmeti: “Dielli i shqiptarëve lind në perendim”
Agjendën e dendur të takimeve më përfaqësuesit e lartë ndërkombëtar, Kryetari Ahmeti e vijoi sot në Shkup me Zëvendës Sekretarin Gjeneral të NATOs, Z. Vershbau
më tepër
18.Jul.2012
Ahmeti-Sanino: 'Në dhjetor data për fillimin e negociatave'
Sanino është shprehur i kënaqur nga progresi dhe se pret që në fund të vitit të përgatitet hapësirë e mirë për fillimin e negociatave për anëtarësim në BE
më tepër
17.Jul.2012
Kryetari Ahmeti takon Zv.Kryeministrat e Austrise dhe Slovakise
Mysafirët çmuan lartë rolin e Bashkimit Demokratik për Integrim dhe kërkuan angazhim të mëtutjeshëm në ndërtimin e marrëdhënieve të shëndosha ndëretnike
më tepër
10.Jul.2012
Kryetari Ahmeti takon Kryeministrin Shqiptar z. Sali Berisha
Kryeministri shprehu gatishmërinë e qeverisë shqiptare për të punuar intensivisht në konsolidimin dhe thellimin e mëtejshëm të bashkëpunimit miqësor
më tepër
09.Jul.2012
Kryetari Ahmeri uron popullin amerikan
Me rastin e 236 vjetorit te Deklarates se Pavaresise Amerikane, Kryetari Ahmeti ka uruar popullin amerikan
më tepër
06.Jul.2012
Kryetari Ahmeti takon përfaqësues të lartë të BE dhe Departmentit te Shtetit Amerikan
Në takim me përfaqësuesin e lartë të Departmentit Amerikan të Shtetit, David Burger, u fol rreth aktualiteteve politikë në vend.
më tepër
21.Jun.2012
Kryetari Ahmeti takon Ambasadorin e OSBE Bret
Shqiptarët janë të motivuar në veçanti pasi që, edhepse kanë qenë komunitet shumicë, asnjëherë më parë nuk e kanë drejtuar komunën e Kërçovës
më tepër
18.Jun.2012