Kryetari Ahmeti mirëpret angazhimin e OSBE
Kjo bëhet në mënyrë që të rritet besueshmëria në integritetin e proçesit si pasojë e dyshimeve
më tepër
18.May.2012
Ali Ahmeti: Asnjë shqiptar i pafajshëm nuk do ta pësojë
Garantoj se asnjë i pafajshëm nuk do të pësojë në këtë proces gjyqësor. Nëse do të ketë devijime në procesin gjyqësor, kjo do të thotë se koalicioni ka pasoja
më tepër
17.May.2012
Topi: Marrëdhëniet Maqedoni - Shqipëri të mira si asnjëherë më parë, falë Ali Ahmetit
Kufiri tani kalohet vetëm me letërnjoftim dhe ne angazhohemi gjithnjë e më shumë që të lehtësohet lëvizja e lirë siç ndodh kjo gjë kudo në Evropë
më tepër
20.Apr.2012
Kryetari Ahmeti takon Ambasadorin Amerikan Volers
Z. Ahmeti dhe Ambasadori Volers shprehën keqardhje për incidentin e rëndë dhe u dakorduan që është e rëndësishme që hetimet të bëhen në mënyrë të detajuar
më tepër
13.Apr.2012
Kryetari Ahmeti takon Ambasadorin e BE
Bashkëbiseduesit u zotuan për vazhdim të bashkëpunimit të shkëlqyër ndër vite midis të dy palëve me të vetmin qëllim, anëtarësimin e Maqedonisë në BE
më tepër
06.Apr.2012
Kryetari Ahmeti takon Ambasadoren e Holandes
Bashkëbiseduesit shkëmbyen opinione rreth aktualiteteve politikeve në vend, përfshirë edhe perspektivat euroatlantike të vendit, marrëdhëniet ndëretnike, mediat
më tepër
04.Apr.2012
Kryetari Ahmeti priti Kryeparlamentaren Jozefina Topallin
Ali Ahmeti pas këtij takimi ka theksuar se ka biseduar me zonjën Topalli lidhur me prioritetet ndërmjet dy vendeve dhe të shqiptarëve
më tepër
03.Apr.2012
Ahmeti: Të investosh është patriotizëm
Në Neproshten të komunës së Tetovës është hedhur sot gurthemeli për ndërtimin e fabrikës për përpunimin e metalit dhe të plastikës "Trim International"
më tepër
03.Apr.2012
Kryetari Ahmeti takon Ambasadorin e Indisë
Ambasadori i Indisë ftoi Kryetarin Ahmeti që të zhvillojë një vizitë zyrtare në Indi dhe të takojë drejtuesit e institucioneve
më tepër
01.Apr.2012
Kryetari Ahmeti takon ambasadorin kroat Kramaric
Kryetari Ahmeti theksoi se NATOja mbetet prioriteti kyç për vendin dhe që çështja e emrit dhe anëtarësimi i vendit në NATO të trajtohen si dy çështje të ndara
më tepër
30.Mar.2012
Parlamenti zyrtarizoi shënimin e 100 vjetorit të pavarësisë dhe flamurit
Parlamenti i Maqedonisë sot votoi propozimin që nën patronatin e Qeverisë të shënohet 100 vjetori i pavarësisë së shtetit shqiptar dhe Dita e Flamurit
më tepër
27.Mar.2012
Lideri i BDI-së Ahmeti priti zëvendëskryeministrin shqiptar Haxhinasto
U fol për marrëdhëniet e mira mes dy vendeve, mundësinë e bashkëpunimit në projekte të përbashkëta, implementimin e Marrëveshjes së Ohrit dhe situatën
më tepër
16.Mar.2012