Kryetari Ahmeti takoi Drejtorin e Drejtorisë për Zgjërim të BE Stefano Sanino
Z. Ahmeti theksoi që proçesi integrues varet nga zgjidhja e çështjes së emrit dhe që shqiptarët në Maqedoni përkrahin përfundimin e negociatave
më tepër
16.Jan.2012
Kryetari Ahmeti takoi ambasadorin britanik Ivon
Sot në Rezidencën e Ambasadorit Britanik në Shkup, Kryetari i BDI-së z..Ali Ahmeti ishte i ftuar për drekë pune me Ambasadorin Kristofer Ivon.
më tepër
16.Jan.2012
Kryetari Ahmeti takon Ambasadorin e SHBA Volers
Takimin e parë me përfaqësuses ndërkombëtar në vitin 2012, Kryetari i BDI z. Ali Ahmeti e realizoi sot me Ambasadorin e Amerikës në e Maqedonisë, z. Poll Volers
më tepër
12.Jan.2012
Prinë bindshëm Bashkimi Demokratik për Integrim
Sipas anketës së fundit, në qoftë se nesër do mbaheshin zgjedhjet parlamentare përsëri fituese në mënyrë të bindshme do të del partia më e madhe shqiptare, BDI
më tepër
09.Jan.2012
Ahmeti uron besimtarët ortodoks shqiptar
Me rastin e festës së Krishtlindjeve, uroj të gjithë besimtarët ortodoks shqiptar dhe ju dëshiroj lumturi dhe harmoni familjare në këtë ditë të madhe
më tepër
06.Jan.2012
Kryetari Ahmeti për Dnevnik
Çështja e emrit është çështje që na prek të gjithëve që jetojmë në këtë vend dhe si e tillë nuk mund të shihet ndryshe nga shqiptarët e ndryshe nga maqedonasit
më tepër
04.Jan.2012
Intervista e fundvitit e Kryetarit Ahmeti
BDI ka fituar mandatin absolut të shqiptarëve dhe ka legjitimetin e plotë demokratik. Participimi i BDI-së në këtë koalicion është në dobi të shqiptarëve
më tepër
01.Jan.2012
Porosia e fundvitit
Viti 2001 është krenari për të gjithë shqiptarët në Maqedoni dhe nuk dakordohem me ato pohime të cilat thonë se ngjarjet e atëhershme janë turp për shqiptarët
më tepër
30.Dec.2011
100 vjetori i Ditës së Flamurit dhe Pavarësisë
Manifestimet e Këshillit Organizativ për të shënuar 100 vjetorin e Ditës së Flamurit dhe të Pavarësisë do të fillojnë më 17 janar 2012
më tepër
28.Dec.2011
Ahmeti uron besimtarët e krishterë‏
Kam nderin e veçantë që në emër të të gjithë anëtarëve dhe përkrahësve të Bashkimit Demokratik për Integrim, si dhe në emrin tim personal, të uroj të gjithë...
më tepër
26.Dec.2011
Ahmeti mirëpret marrëveshjen me Shqipërinë
Ali Ahmeti ka përshëndetur firmosjen e djeshme të Marrëveshjes ndërshtetërore midis Republikës së Shqipërisë dhe R.M.-së për kalim të kufirit me letërnjohtim
më tepër
24.Dec.2011
Ahmeti zbulon bustin e Mehmet Pashë Derallës
Me rastin e Ditës së Flamurit dhe të pavarësisë së Shqipërisë, më 28 nëntor me fillim në ora 13, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti,
më tepër
18.Dec.2011