Ahmeti mirëpret marrëveshjen me Shqipërinë
Ali Ahmeti ka përshëndetur firmosjen e djeshme të Marrëveshjes ndërshtetërore midis Republikës së Shqipërisë dhe R.M.-së për kalim të kufirit me letërnjohtim
më tepër
24.Dec.2011
Ahmeti zbulon bustin e Mehmet Pashë Derallës
Me rastin e Ditës së Flamurit dhe të pavarësisë së Shqipërisë, më 28 nëntor me fillim në ora 13, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti,
më tepër
18.Dec.2011
AHMETI URON BERISHËN, TOPIN E TOPALLIN
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, ka uruar kryeministrin Sali Berisha, presidentin Bamir Topi si dhe kryeparlamentaren Jozefina Topalli..
më tepër
18.Dec.2011
NË GRADEC SHËNOHET 99-VJETORI I DITËS SË FLAMURIT
Në Gradec të Gostivarit u mbajt festimi qendror i 99 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Republikës së Shqipërisë. Në tubimin mori pjesë kryetari i BDI-së...
më tepër
18.Dec.2011