Porosia e fundvitit
Viti 2001 është krenari për të gjithë shqiptarët në Maqedoni dhe nuk dakordohem me ato pohime të cilat thonë se ngjarjet e atëhershme janë turp për shqiptarët
më tepër
30.Dec.2011
100 vjetori i Ditës së Flamurit dhe Pavarësisë
Manifestimet e Këshillit Organizativ për të shënuar 100 vjetorin e Ditës së Flamurit dhe të Pavarësisë do të fillojnë më 17 janar 2012
më tepër
28.Dec.2011
Ahmeti uron besimtarët e krishterë‏
Kam nderin e veçantë që në emër të të gjithë anëtarëve dhe përkrahësve të Bashkimit Demokratik për Integrim, si dhe në emrin tim personal, të uroj të gjithë...
më tepër
26.Dec.2011
Ahmeti mirëpret marrëveshjen me Shqipërinë
Ali Ahmeti ka përshëndetur firmosjen e djeshme të Marrëveshjes ndërshtetërore midis Republikës së Shqipërisë dhe R.M.-së për kalim të kufirit me letërnjohtim
më tepër
24.Dec.2011
Ahmeti zbulon bustin e Mehmet Pashë Derallës
Me rastin e Ditës së Flamurit dhe të pavarësisë së Shqipërisë, më 28 nëntor me fillim në ora 13, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti,
më tepër
18.Dec.2011
AHMETI URON BERISHËN, TOPIN E TOPALLIN
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, ka uruar kryeministrin Sali Berisha, presidentin Bamir Topi si dhe kryeparlamentaren Jozefina Topalli..
më tepër
18.Dec.2011
NË GRADEC SHËNOHET 99-VJETORI I DITËS SË FLAMURIT
Në Gradec të Gostivarit u mbajt festimi qendror i 99 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Republikës së Shqipërisë. Në tubimin mori pjesë kryetari i BDI-së...
më tepër
18.Dec.2011