Kryetari Ahmeti pret delegacionin e OSBЕ
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, sot në selinë partisë priti një delegacion të OSBE/ODIHR
më tepër
21.Sep.2017
Kryetari Ahmeti uron Ramush Haradinajn për zgjedhjen si Kryeministër
Kam nderin e veçantë t’ju uroj për formimin e Qeverisë së Kosovës të dalur nga zgjedhjet e qershorit të këtij viti me uratat më të sinqerta
më tepër
18.Sep.2017
Kryetari Ahmeti në takim me eurodeputetët: BDI mbetet e angazhuar në zbatimin e reformave
Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sot pas takimit me eurodeputetët Eduard Kukan dhe Ivo Vajgël deklaroi se BDI-ja tërësisht mbetet e angazhuar
më tepër
01.Sep.2017
Kryetari Ahmeti takon Ambasadorin e Bulgarisë në Maqedoni Ivan Petkov
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim ka vizituat sot Ambasadën e Bulgarisë në Maqedoni, ku është takuar me Ambasadorin
më tepër
04.Aug.2017
Intervista e Kryetarit Ahmeti për gazetën greke “Kathimerini”: Zgjidhja e emrit është prioritet i yni
Kryetari i BDI Ali Ahmeti, i ka cilësuar si spekulime reagimet e fqinjëve ndaj platformës së partive shqiptare në Maqedoni
më tepër
09.Jul.2017
Kryetari Ahmeti në Kosovë, për të nderuar data nga e kaluara kombëtare
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka qëndruar të enjten në Kosovë për të nderuar data
më tepër
06.Jul.2017
Kryetari Ahmeti: Do të punojmë për zgjidhjen e çështjes së emrit
Përfaqësuesi special i Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB) në bisedimet mes Maqedonisë dhe Greqisë
më tepër
03.Jul.2017
Takimi i sotëm, Kryetari Ahmeti: Pjesa më e madhe e kërkesave tona janë përfshirë në programin e Qeverisë
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti pas takimit të sotëm me partitë parlamentare shqiptare të thirrur
më tepër
28.Jun.2017
Kryetari Ahmeti uron besimtarët për festën e Fitër Bajramit
Urime festën e madhe të Fitër Bajramit me dëshirat më të sinqerta për shëndet, urtësi, mirëqenie dhe harmoni në familjet tuaja
më tepër
25.Jun.2017
Kryetari Ahmeti në takim me Metju Palmer dhe Xhes Bejli
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim është takuar sot në Ambasadën e SHBAve në Shkup me Drejtorin
më tepër
14.Jun.2017
Kryetari Ahmeti uron muajin e Ramazanit: Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara
Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka uruar muajin e Ramazanit:
më tepër
27.May.2017
Kryetari Ahmeti takon Ambasadorin Bejli: Qeveria e re reformuese, javën që vjen
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim është takuar sot në Ambasadën e SHBAve në Shkup me Ambasadorin Amerikan në Maqedoni,
më tepër
26.May.2017