Kryetari Ali Ahmeti në RTV 21, diskutoi për situatën aktuale në Maqedoni
Emisioni “Click” në RTV21, mbrëmë kishte një emision special, ku i ftuar ishte kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti
më tepër
15.Mar.2017
Ahmeti - Hellbach: Zgjedhjet u bënë për ta zgjidhur krizën, jo për ta vazhduar e as për ta thelluar atë
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, sot në Shkup ka takuar z. Christian Hellbach, i dërguar
më tepër
13.Mar.2017
Ahmeti - Zanieri: Të nis dialogu zhbllokues në vend
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, sot në Kuvendin e Maaedonisë Shkup ka takuar Sekretarin
më tepër
13.Mar.2017
Ahmeti - Timonier: Deklarata shqiptare nuk cënon rendin e as karakterin kushtetues
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, është takuar me Ambasadorin e Francës në Shkup
më tepër
13.Mar.2017
Kryetari Ahmeti takon Mogherinin: Mbetemi partner i komunitetit ndërkombëtar
Kryetari i BDIsë z. Ali Ahmeti ka takuar sot në Kuvend Zonjën Frederica Mogherini, Nënkryetare e Komisionit Evropian dhe Përfaqësuese e Lartë për Politikë
më tepër
02.Mar.2017
Kryetari Ahmeti takoi Ambasadorin Suedez Stafanson
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka pritur sot në një takim pune në selinë e BDIsë në Tetovë
më tepër
01.Mar.2017
Kryetari Ahmeti takon Ministrin Britanik të Shtetit Allan Dankan
Sot në rezidencën Britanike në Shkup, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka takuar Ministrin e Shtetit për Evropë
më tepër
24.Feb.2017
Kryetari Ahmeti takon Ambasadorin Spanjol: BDI ka dorëzuar ligjin për gjuhën
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, sot në Tetovë ka takuar Ambasadorin e Spanjës në Maqedoni
më tepër
17.Feb.2017
Kryetari Ahmeti uron Ditën e Pavarësisë së Kosovës: Sot dhe përgjithmonë, ne jemi bashkë
Në këtë Ditë të Pavarësisë së Kosovës, kam kënaqësinë e veçantë që në emër të të gjithë ne pranë Bashkimit Demokratik për Integrim,
më tepër
17.Feb.2017
Përvjetori i UÇK-së, Kryetari Ahmeti: Të gjitha të drejtat i kemi realizuar me gjak
Bashkimi Demokratik për Integrim ka shënuar në Shkup përvjetorin e fillimit të luftës së vitit 2001 në Maqedoni.
më tepër
16.Feb.2017
Kryetari Ahmeti takon Ambasadoren Turke: Vendimi i BDI-së është përcaktues
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti ka takuar Ambasadoren e Turqisë në Maqedoni, z. Tülin Erkal Kara
më tepër
14.Feb.2017
Kryetari Ahmeti takoi Ambasadorin Frances Timonier
Kryetari Ahmeti dhe Ambasadori i Francës shkëmbyen mendime për situatën politike në vend pas zgjedhjeve të 11 dhjetorit.
më tepër
13.Feb.2017