Kryetari Ahmeti, urim me rastin e Pashkëve
Kam nderin dhe kënaqësinë që në emër të të gjithë neve pranë Bashkimit Demokratik për Integrim dhe në emrin tim personal
më tepër
15.Apr.2017
Kryetari Ahmeti pas takimit me eurokomesarin Hahn: Duhet dialog për dalje nga kriza
Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti pas takimit me komisarin Johanes Hahn tha se e kanë njoftuar atë në lidhje me zhvillimet në vend
më tepër
21.Mar.2017
Kryetari Ahmeti takon Ambasadorin e Slovenisë: Kriza politike nuk duhet të kthehet në krizë ndëretnike
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, është takuar me Ambasadorin e Slovenisë në Shkup
më tepër
16.Mar.2017
Kryetari Ahmeti takon Ambasadorin Norvegjez
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka takuar sot në selinë e partisë në Tetovë Ambasadorin e Norvegjisë
më tepër
15.Mar.2017
Kryetari Ali Ahmeti në RTV 21, diskutoi për situatën aktuale në Maqedoni
Emisioni “Click” në RTV21, mbrëmë kishte një emision special, ku i ftuar ishte kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti
më tepër
15.Mar.2017
Ahmeti - Hellbach: Zgjedhjet u bënë për ta zgjidhur krizën, jo për ta vazhduar e as për ta thelluar atë
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, sot në Shkup ka takuar z. Christian Hellbach, i dërguar
më tepër
13.Mar.2017
Ahmeti - Zanieri: Të nis dialogu zhbllokues në vend
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, sot në Kuvendin e Maaedonisë Shkup ka takuar Sekretarin
më tepër
13.Mar.2017
Ahmeti - Timonier: Deklarata shqiptare nuk cënon rendin e as karakterin kushtetues
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, është takuar me Ambasadorin e Francës në Shkup
më tepër
13.Mar.2017
Kryetari Ahmeti takon Mogherinin: Mbetemi partner i komunitetit ndërkombëtar
Kryetari i BDIsë z. Ali Ahmeti ka takuar sot në Kuvend Zonjën Frederica Mogherini, Nënkryetare e Komisionit Evropian dhe Përfaqësuese e Lartë për Politikë
më tepër
02.Mar.2017
Kryetari Ahmeti takoi Ambasadorin Suedez Stafanson
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka pritur sot në një takim pune në selinë e BDIsë në Tetovë
më tepër
01.Mar.2017
Kryetari Ahmeti takon Ministrin Britanik të Shtetit Allan Dankan
Sot në rezidencën Britanike në Shkup, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka takuar Ministrin e Shtetit për Evropë
më tepër
24.Feb.2017
Kryetari Ahmeti takon Ambasadorin Spanjol: BDI ka dorëzuar ligjin për gjuhën
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, sot në Tetovë ka takuar Ambasadorin e Spanjës në Maqedoni
më tepër
17.Feb.2017