Ахмети средба со делегацијата на ОБСЕ
Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, г. Али Ахмети, денес во седиштето на партијата ја пречека делегацијата
Ахмети се сретна со Бугарскиот амбасадор Иван Петков
Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, г.Али Ахмети денес ја посети Амбасадата на Бугарија во Македонија
Ахмети средба со Метју Палмер, Директор на Канцеларијата за Јужна и Централна Европа во Стејт департментот
Претседателот на Демократската Унија за Интеграција денес во Амбасадата на САД во Скопје оствари средба со Директорот на Канцеларијата
Ахмети се сретна со Амбасадорот на САД, Џес Бејли
Претседателот на Демократсата Унија за Интеграција денес во Амбасадата на САД во Скопје се сретна со американскиот амбасадор Џес Бејли
Претседателот Ахмети средба со лидерот на СДСМ, Зоран Заев
Претседателот на Демократската Унија за Интеграција денес на работна средба во седиштето на ДУИ во Тетово
Ахмети на заедничка средба со САД и ЕУ
Денес во просториите на Aмериканската Aмбасада во Скопје, Претседателот на Демократската Унија за Интеграција
Али Ахмети утре го претставува победничкиот тим за локалните избори
Почитувани, Демократската Унија за Интеграција утре (недела), со почеток од 16 часот, во хотелот "Александар Палас" во Скопје
повеќе
23.Sep.2017
ДУИ: Довербата на граѓаните нè обврзува да работиме уште повеќе
Поддршката на граѓаните кон Демократската Унија за Интеграција се потврдува секој ден и повеќе, вклучувајќи
повеќе
19.Sep.2017
Средба Груби – Пејовиќ: Земјата посеветена кон интегративните процеси
Денес, претседателот на Комисијата за европски прашања на Собранието на Република Македонија, г. Артан Груби
повеќе
18.Sep.2017
Груби – Тимоние: Француска поддршка за интегративните процеси
Претседателот на Комисијата за европски прашања на Собранието, Артан Груби, имаше средба со францускиот амбасадор
повеќе
15.Sep.2017
Груби: Законот за јазиците во I читање помина во КЕП
Комисијата за европски прашања (КЕП) на Собранието на Република Македонија, со која претседаваше претседателот на Комисијата
повеќе
07.Sep.2017
ДУИ од Кичево и Ахмети одлучија: Фатмир Дехари единствен кандидат за Кичево
На денешниот состанок на Кичевскиот огранок на Демократската Унија за Интеграција, со поддршка на сите 35 локални совети и другите локални партиски форуми
повеќе
23.Aug.2017