Ахмети средба со Фалатко: ДУИ ќе биде промотор на евроатлантските вредности
Денес во Тетово, Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, г. Али Ахмети на работна средба ја пречека г-ѓа Сузан Фалатко
повеќе
15.Feb.2018
Ахмети се сретна со Францускиот Амбасадор Тимоние
Претседателот на Демократската Унија за Интеграција г.Али Ахмети денес оствари средба со Амбасадорот на Франција во Македонија
повеќе
02.Feb.2018
Ахмети оствари средба со европратениците: Сега е времето за решение
Претседателот на Демократската Унија за Интеграција г.Али Ахмети оствари средба со Европратениците Виктор Боштинару
повеќе
02.Feb.2018
Ахмети средба со генералниот секретар на НАТО Столтенберг: Нашата слобода не е целосна без НАТО
Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, г. Али Ахмети денес во Скопје се сретна со генералниот секретар на НАТО
повеќе
18.Jan.2018
Ахмети ги започнува манифестациите за одбележување на Годината на Скендербег
Утре, среда, 17 јануари 2018, со почеток од 12:30 часот, во Плоштадот „Скендербег“ во Скопје, пред споменикот на Ѓерѓ Кастриоти – Скендербег
повеќе
16.Jan.2018
Али Ахмети: 2018-та е клучна година, да ги засукаме ракавите
По повод Нова година, имам посебна чест да ви честитам на сите вас и вашите ценети семејства со најискрени честитки за здравје
повеќе
31.Dec.2017
Али Ахмети: Среќен Божиќ! Бидете среќни и благословени!
Примете ги нашите најискрени желби по повод големиот празник Божиќ
повеќе
24.Dec.2017
Ахмети во Американската амбасада се сретна со Палмер и Бејли
Претседателот на Демократската Унија за Интеграција денес во амбасадата на САД во Скопје оствари работна средба
повеќе
11.Dec.2017
Ахмети средба со Градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис
Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, г.Али Ахмети сношти на средба го печека Градоначалникот
повеќе
17.Nov.2017
Ахмети ја започна дебатата за геноцидните злосторства против албанците
Утре, сабота на 18ти ноември во Зајас, Кичево, ќе бидат погребани посмртните останки на албанските жртви
повеќе
17.Nov.2017
Ахмети средба со Британскиот Амбасадор во Македонија, Чарлс Гарет
Претседателот на Демократската Унија за Интеграција г.Али Ахмети денес во седиштето на ДУИ во Тетово се сретна со Британскиот Амбасадор
повеќе
14.Nov.2017
Средба Ахмети - Бејли: Време е за реализација на реформите
Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, г.Али Ахмети оствари средба со Амбасадорот на Соединетите Американски Држави во Македонија
повеќе
09.Nov.2017