Груби и Жбогар разговараа за реформите што ги очекуваат ЕУ и НАТО
Претседателот на Собраниската Комисија за Европски Прашања, Пратеникот Артан Груби, денес во Совранието го пречека Евроамбасадорот
повеќе
22.Jun.2017
ДУИ го демантира Алсат: Имотот купен од сопственикот на АлсатМ нема врска со дивоградби
Демократската Унија за Интеграција најостро ја осудува манипулацијата со јавноста на телевизија Алсат за два дена по ред во врска со активностите на СЈО
повеќе
06.Jun.2017
15 години ДУИ: Продолжуваме Заедно
Почитувани оснивачи, сопартијци, истомисленици, соработници, членови, симпатизери, поддржувачи, активисти, граѓани
повеќе
05.Jun.2017
ДУИ го демантира шпекулативниот прилог на АлсатМ: Манипулативнен сензационализам
Пратеничката група на Демократската Унија за Интеграција целосно го демантира денешниот пропаганден прилог на телевизија Алсат
повеќе
30.Apr.2017
ДУИ го поздрави изборот на Џафери и бара мерки за потфрлањето на полицијата
Демократската Унија за Интеграција го поздравува изборот на г. Талат Џафери за Претседател на Собранието на РМ
повеќе
28.Apr.2017
ДУИ е посветена на реализација на волјата на новото парламентарно мнозинство
ДУИ како клучна партија во парламентарниот состав, е решена да се создаде ново парламентарно мнозинство, која
повеќе
28.Apr.2017
ДУИ посветена кон реформите и обелоденување на вистината: Да се испитуваат функционерите од 2002-2017
На последниот состанок на Претседателството на ДУИ, каде што беше одлучено да се побара од г.Иванов да ја повлече неговата анти-уставна одлука како и да
повеќе
05.Mar.2017
ДУИ дел од Владата за да реализира еднаквост, правда, интеграција и развој
На синоќешниот состанок, освен барањето упатено до г.Иванов за повлекување на неговата анти-уставна одлука
повеќе
04.Mar.2017
ДУИ го повикува Иванов да ја промени одлуката, Албанската Декларација не го загрозува уставниот поредок
Централното Претседателство на Демократската Унија за Интеграција, како основачки субјект на Заедничката изјава
повеќе
04.Mar.2017
ДУИ го негира Алсат: Никој не беше за СДСМ ниту за ВМРО, сите беа за Ахмети
Демократската Унија за Интеграција ја демантира денешната вест во Алсат ТВ во врска со вчерашниот состанок на Претседателството и на пратеничката група на ДУИ
повеќе
30.Jan.2017
ДУИ: Употреба на албанскиот јазик го прави општеството посилно, пообединето и постабилно
Употребата на албанскиот јазик во согласност со Охридскиот Договор и Уставот, еднакво со македонскиот јазик
повеќе
13.Jan.2017
Заедничката Платформа на Албанските парламентарии партии во Македонија
Ние, претставниците на албанските политички партии во Македонија: "Демократската Унија за Интеграција, ”Коалицијата Преродба со БЕСА”
повеќе
07.Jan.2017