Biznesmenë nga Shqipëria para ministrit Bektеshi shprehën interes për të investuar në turizëm, energji dhe resurse minerale
Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi sot zhvilloi një takim pune me një delegacion biznesi nga Dhoma Amerikane e Tregtisë
më tepër
18.Jan.2018
Grubi: Askush s’mund të ndalë barazinë mes shqiptarëve dhe maqedonasve
Kryetari i grupit parlamentar të BDI-së, Artan Grubi, ka thënë se koalicioni qeverisës nuk do të dorëzohet për Ligjin për gjuhën shqipe
më tepër
17.Jan.2018
Ganiu: Skënderbeu bashkoi fiset shqiptare, ne duhet të bashkojëm kokat për përparimin e mëmëdheut
Sot, kryetari i Komunës së Çairit ishte pjesë e delegacionit shtetëror të kryesuar nga Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti
më tepër
17.Jan.2018
Zv.kryeministri Lika takon përfaqësues të dhomës amerikane tregtare
Zëvendës kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë përgjegjës për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit dhe sistem politik
më tepër
17.Jan.2018
Grubi: Me fqinjët po flasim me njëri tjetrin, e jo për njëri tjetrin
Sot Komisioni për Çështje Evropiane i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, me të cilën kryesoi kryetari i Komisionit z. Artan Grubi
më tepër
15.Jan.2018
Prioritetet e Bullgarisë të prezantuara para Komisionit për Çështje Evropiane në Kuvend
Komisioni për Çështje Evropiane i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, me të cilën kryesoi kryetari i Komisionit z. Artan Grubi
më tepër
15.Jan.2018
Abelard Tahiri: Pozitën e shqipes në Maqedoni e përmirësoi Ali Ahmeti
Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se merita të mëdha për aprovimin e ligjit të gjuhëve në Maqedoni, që përmirëson dukshëm pozitën e shqipes
më tepër
13.Jan.2018
Grubi: Më në fund regulluam statusin e rreth 20.000 tregëtarëve në pazaret e gjelberta
Deputeti i BDIsë Artan Grubi ka njoftuar opinionin publik për miratimin e Propozim-ligjit për tregti në tregjet e gjelbra
më tepër
12.Jan.2018
Grubi për Ora News: Ligji për gjuhën shqipe përmbushi marrëveshjen e Ohrit
Ligji për gjuhën shqipe ka përmbushur të gjitha normativat e marrëveshjes së Ohrit. Kështu tha deputeti i BDI, Artan Grubi
më tepër
11.Jan.2018
Bekim Jashari dhe Ramiz Lladrovci, urojnë Ali Ahmetin për Ligjin e gjuhës shqipe
Kryetari i Skënderajt, Bekim Jashari dhe Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, me rastin e aprovimit të sotëm të Ligjit për gjuhën shqipe
më tepër
11.Jan.2018
Delegacion i lartë i BE-së realizon takim me zëvendëskryeministrin z. Hazbi Lika
Zëvendës kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë përgjegjës për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit dhe sistem politik
më tepër
11.Jan.2018
Grubi: Me miratimin e ligjit të gjuhëve u rrumbullakua pjesa normative e MO
Deputeti i BDI-së Artan Grubi ka thënë se miratimi i ligjit të gjuhës shqipe është sukses i përbashkët i deputetëve në Kuvend
më tepër
11.Jan.2018