BDI: Tendencioze dhe tërësisht të pasakta, shpifjet rreth kandidaturës së Talata Xhaferit për kryeparlamemtar
Grupi Parlamentar i Bashkimit Demokratik për Integrim demanton fuqishëm lajmin spekulativ dhe joekzistues për qëndrimet e kandidatit të BDIsë
më tepër
28.Apr.2017
Ministri Kuçi pjesmarrës në samitin e 8 të Stambollit të Këshillit të Atlantikut
Me ftesë të Presidentit të Këshillit të Atlantikut (Atlantic Council) Fred Kemp , sot dhe nesër Ministri i Ekonomisë Driton Kuçi
më tepër
28.Apr.2017
Takimi konsultativ i ministrit Ameti me me iniciativat dhe shoqatat qytetare
Мinistri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Bashkim Ameti mbajti takim pune me përfaqësuesit e iniciativave
më tepër
28.Apr.2017
Zëvendëskryeministri Halili merr pjesë në Panairin e karrierës në UEJL
Zëvendës kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, z. Festim Halili sot mori pjesë në Panairin e karrierës
më tepër
28.Apr.2017
Promovohet projekti për ndihmë teknike në fushën e arsimit në Maqedoni
Ministri i Arsimit dhe Shkencës, z.Pishtar Lutfiu dhe Zëvendës ministri i Arsimit dhe Shkencë, z.Spiro Ristovski
më tepër
28.Apr.2017
Lëshohet në përdorim pjesa e re e shkollës fillore në fshatin Dobërdoll
Ministri i Arsimit dhe Shkencës, z.Pishtar Lutfiu sot mori pjesë në shënimin e ditës së shkollës fillore “Sali Lisi”, në fshatin Dobërdoll
më tepër
15.Apr.2017
Inaugurohet ura dhe rruga që lidh dy pjesët e Gostivarit
Në prani të qindra qytetarëve të Gostivarit, mysafirëve dhe delegacionit të udhëhequr nga kryetari i Komunës së Gostivarit
më tepër
13.Apr.2017
Takim Ademi-Bejli: SHBA-të mbeten partner strategjik për Maqedoninë
Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Arbër Ademi, realizoi takim me ambasadorin amerikan në Republikën
më tepër
13.Apr.2017
Përfundon asfaltimi i rrugës kryesore në Saraj
Ka përfunduar asfaltimi I rrugës kryesore në Saraj.investim është i përbashkët i Komunës së Sarajit
më tepër
13.Apr.2017
Fillon asfaltimi i aksit rrugor Opajë-Bellanoc-Stançiq
Asfaltimi i aksit rrugor Opajë-Belanoc-Stanciq shënon fazën përmbyllëse së hapjes së aksit më të ri rrugor
më tepër
10.Apr.2017
Ministri Lutfiu mori pjesë në Panairin e 29-të të librit në Shkup
Ministri i Arsimit dhe Shkencës, z.Pishtar Lutfiu mori pjesë në Panairin e librit që po mbahet në Shkup. Panairi organizohet
më tepër
05.Apr.2017
Ministri Zeqiri takim në Dubai me ministrin e ekonomisë së Emirateve të Bashkuara Arabe
Në margjinat e konferencës Edicioni i 7-të i “Annual Investment Meeting” e cila mbahet prej 2 deri 4 Prill në Dubai
më tepër
05.Apr.2017