Mblidhet lokomotiva e BDI-së në Gostivar, përgatitje për tubimin madhështor të ditës së enjte
Kryetarit të degës së Gostivarit dhe nënkryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Nevzat Bejta, ftoi sonte
më tepër
05.Dec.2016
Balindolli dha përgjigjen për ditën e votimeve: Bastioni i BDI-së premton fitore
Në vigjilje të zgjedhjeve të 11 dhjetorit, kryetari i Shtabit Komunal Zgjedhor, kryetarit të degës së Gostivarit
më tepër
05.Dec.2016
Shtabi i BDI-së: Jemi fitues, fushatë për të mos votuar të përçarë
Në Tetovë, në Selinë qendore të Bashkimit Demokratik për Integrim, Shtabi Zgjedhor i kësaj partie mbajti një takim
më tepër
05.Dec.2016
Lagjet Fazaneri, Grudajcë si dhe fshatrat Banjicë e Epërme dhe e Poshtme konfirmuan fuqishëm përkrahjen për BDI
Lagjet Fazaneri, Grudajcë si dhe fshatrat Banjicë e Epërme dhe e Poshtme, sonte të mbledhur në një tubim parazgjedhor
më tepër
04.Dec.2016
Lagja e Re u përbetua, Bejta: Ndryshimet i bëmë ne, Gostivari ka ndryshuar
Anëtarët, simpatizuesit dhe përkrahësit e Bashkimit Demokratik për Integrim në Lagjen e Re në Gostivar, në mënyrë masovike
më tepër
04.Dec.2016
Simnica e Xhemë Hasës për një rreshtohet pas Nevzat Bejtës
Karvani i takimeve parazgjedhore të kryetarit të Shtabit Komunal Zgjedhor, kryetarit të degës së Gostivarit dhe nënkryetarit
më tepër
04.Dec.2016
BDI, konferencë për ekonominë: Mirëqenia e shqiptarëve, objektivi ynë kryesor
Bashkimi Demokratik për Integrim përmes një Konference ekonomike promovoi një ndër shtyllat kryesore
më tepër
04.Dec.2016
Grubi: Dygjuhësia do të ndihmojë shqiptarët ekonomikisht
Përmes barazisë së gjuhës shqipe, nuk do të arrihet vetëm përfitim politik dhe më shumë të drejta për shqiptarët
më tepër
04.Dec.2016
Shaqiri: Përbetimet e BDI-së synojnë arritjen e progresit dhe barazisë ekonomike në vend
Sigurimi i shtetit juridik, përmbushja e kritereve dhe anëtarësisë në BE dhe NATO, nuk janë vetëm obligime që i kemi ndërmarrë
më tepër
04.Dec.2016
Alimi: Vendosja konsensuale do të mbrojë interesat ekonomike të shqiptarëve
Konsensusi gjatë vendimmarrjes në Qeveri, para së gjithash zbatimi i politikave ekonomike, do të sigurojë mbrojtje të interesave ekonomikë
më tepër
04.Dec.2016
Ejup Alimi në Kumanovë: Shqiptarët meritojnë mandat të fuqishëm
Zyrtarë të lartë të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) takuan qytetarët e Kumanovës para të cilëve u shpërnda
më tepër
03.Dec.2016
Bejta: Më 8 Dhjetor ta mbushim sheshin e qytetit në Gostivar
Kryetari i Shtabit Komunal Zgjedhor të Bashkimit Demokratik për Intregrim, z. Nevzat Bejta vizitoi shtabin zgjedhor
më tepër
03.Dec.2016