Bekteshi: Ndërmarrjet e vogla dhe të mesme mbesin në fokusin e Qeverisë
Barazimi i kushteve dhe mbështetja për investuesit të huaj dhe vendor, kthimi i tarifës së lirë të energjisë elektrike
më tepër
22.Sep.2017
Bejta në përurim në SHMKM, festojmë përkushtimin e përbashkët ndaj së ardhmes
Në Shkollën e Mesme të Mjekësisë në Gostivar u përurua sot përmbushja e disa investimeve, përfshi së fundmi ndërtimin
më tepër
22.Sep.2017
BIRN: Nevzat Bejta plotësisht i ka realizuar premtimet e tij
Analizë mbi realizimin e programit parazgjedhor 2013 - 2017 në Komunën e Gostivarit nga ana e Rrjeti Ballkanik Hulumtues i Raportuesve
më tepër
21.Sep.2017
Xhaferi u takua me ambasadorin gjerman në Maqedoni Gerberih
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me ambasadorin e sapoemëruar të jashtëzakonshëm
më tepër
21.Sep.2017
Arifi përuron urën në f.Poroj
E para e Komunës së Tetovës Teuta Arifi dhe Ministra e Mbrojtjes Radmilla Sheqerinska kanë përururar urën e re në f.Poroj
më tepër
20.Sep.2017
Hapja e rrugëve, prioritet i Bejtës në katër vitet e kaluara
Hapja e rrugëve ka qenë një nga prioritetet e Bejtës në katër vitet e kaluara. U vunë në funksion dy rrugë që lidhin fshatrat e Gostivarit me magjistralet
më tepër
20.Sep.2017
Ganiu: Banorët e lagjes Sahat Kulla do të kenë infrastrukturë moderne
Kandidati i Bashkimit Demokratik për Integrim për kryetar komune në komunën e Çairit Visar Ganiu ka realizuar takim me banorët e lagjes Sahat Kull
më tepër
20.Sep.2017
Debat publik për Draft strategjinë për menaxhimin me financat publike
Zëvendësministri për financa Dr.Shiret Elezi mori pjesë në debat publik që u realizua nga Ministria e financave ku është prezentuar Draft-strategjia
më tepër
20.Sep.2017
Bejta: Inaugurohet hapja e fabrikës bashkëkohore të kompanisë “PRG Angli”
Sot për vizitë në Komunën e Gostivarit qëndroi Princi Michael i Kentit. Shkak i vizitës ishte inaugurimi i fabrikës “PRG Angli”, në fshatin
më tepër
19.Sep.2017
BDI: Besimi i qytetarëve na obligon që të punojmë edhe më shumë
Mbështetja e qytetarëve për Bashkimin Demokratik për Integrim po konfirmohet çdo ditë e më tepër, përfshirë edhe në anketat e institucioneve relevante vendore
më tepër
19.Sep.2017
Takim Grubi – Pejoviq: Vendi i përkushtuar në proceset integruese
Sot, kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Artan Grubi, realizoi takim
më tepër
18.Sep.2017
Osmani – Pejoviç: Optimizmi rajonal evropian paraqet shans i papërsëritshëm për vendet e Ballkanit
Zv.Kryeministri i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani sot ishte nikoqir i Komitetit të tretë të përbashkët të Republikës së Maqedonisë
më tepër
18.Sep.2017