Debat publik për Draft strategjinë për menaxhimin me financat publike
Zëvendësministri për financa Dr.Shiret Elezi mori pjesë në debat publik që u realizua nga Ministria e financave ku është prezentuar Draft-strategjia
më tepër
20.Sep.2017
Bejta: Inaugurohet hapja e fabrikës bashkëkohore të kompanisë “PRG Angli”
Sot për vizitë në Komunën e Gostivarit qëndroi Princi Michael i Kentit. Shkak i vizitës ishte inaugurimi i fabrikës “PRG Angli”, në fshatin
më tepër
19.Sep.2017
BDI: Besimi i qytetarëve na obligon që të punojmë edhe më shumë
Mbështetja e qytetarëve për Bashkimin Demokratik për Integrim po konfirmohet çdo ditë e më tepër, përfshirë edhe në anketat e institucioneve relevante vendore
më tepër
19.Sep.2017
Takim Grubi – Pejoviq: Vendi i përkushtuar në proceset integruese
Sot, kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Artan Grubi, realizoi takim
më tepër
18.Sep.2017
Osmani – Pejoviç: Optimizmi rajonal evropian paraqet shans i papërsëritshëm për vendet e Ballkanit
Zv.Kryeministri i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani sot ishte nikoqir i Komitetit të tretë të përbashkët të Republikës së Maqedonisë
më tepër
18.Sep.2017
BDI: Pas Kërçovës, Besa rrezikon fitoren shqiptare edhe në Bërvenicë
Pas shpalosjes së qëndrimit të Lëvizjes Besa dhe Bilall Kasamit që rrezikon fitoren e shqiptarëve në komunën e Kërçovës
më tepër
17.Sep.2017
Ndërtimi i shtegut eko-rekreativ në Gostivar, projekt i realizuar plotëshisht
Agjencia e Lajmeve Zhurnal gjatë hulumtimit të premtimeve parazgjedhore të dhëna nga kandidatët dhe fituesit e zgjedhjeve lokale
më tepër
16.Sep.2017
Reagim nga BDI: Shqiptarët të bashkohen, të përkrahin njëri tjetrin dhe të dalin më të fuqishëm
Pas nxitjes së përçarjes historike të votës shqiptare më 11 dhjetor dhe humbjes më se 9 deputetëve shqiptar
më tepër
16.Sep.2017
Grubi: Zyrtarizimi i gjuhës shqipe nuk ka te ndalur
Zyrtarizimi i gjuhës shqipe në Maqedoni ka hyrë në një rrugë pa kthim. Artan Grubi, kryetar i grupit parlamentar të BDI në një lidhje me skype për Ora News
më tepër
15.Sep.2017
Ministri Bekteshi apelon: Punëtorët me të ardhura të ulëta të shfrytëzojnë masën për pushim vjetor
Një interes të madh publik tashmë po shkakton masa e Ministrisë së Ekonomisë, e miratuar nga Qeveria, e cila do t'u mundësojë punëtorëve
më tepër
15.Sep.2017
Shtabi Qendror Zgjedhor i BDI-së realizoi takim me kandidatët për kryetar komunash
Shtabi Qendror Zgjedhor i Bashkimit Demokratik për Integrim, sot realizoi takim kandidatët për kryetar komunash
më tepër
15.Sep.2017
Zëvendëskryeministri Lika takon ambasadorin gjerman, Gerberich
Zëvendës kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë përgjegjës për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit dhe sistem politik
më tepër
15.Sep.2017