Xhaferi pas takimit me Han: Mbështetje të pa-rezervë nga Bashkimi Evropian
Kryeparlamentari Talat Xhaferi sot është takuar me eurokomisarin për zgjerim dhe politikë fqinjësore, Johanes Han
më tepër
04.May.2017
Talat Xhaferit i dorëzohen çelësat e kabinetit, mysafir i parë, Samuel Zhbogar
Kryetari i ri i Kuvendit, Talat Xhaferi, sot e ka marrë zyrtarisht kabinetin e kryetarit të Kuvendit me këtë rast për vizitë zyrtare
më tepër
03.May.2017
Elezi: Projekte të reja në tetë rajonet planore
Mjete shtesë me vlerë prej 228 milionë denarë do të destinohen për zhvillimin e tetë rajoneve planore në Republikën e Maqedonisë
më tepër
03.May.2017
Zv.Kryeministri Halili në Tiranë: Të përkushtuar për bashkëpunim pragmatik
Zv.kryeministri i Republikës së Maqedonise, Dr.Festim Halili, në Tiranë realizoi takim me Ministren për Inovacion
më tepër
02.May.2017
Takim Xhaferi – Hojt Ji: Është koha për formimin e Qeverisë së re, mbështetje nga SHBA
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, i cili u zgjodh nga shumica parlamentare më 27 prill
më tepër
01.May.2017
BDI demanton kronikën spekulative të Alsat M: Senzacionalizëm manipulativ
Grupi Parlamentar i Bashkimit Demokratik për Integrim demanton në tërësi kronikën e sotme propaganduese të televizionit Alsat ku apostrofohen
më tepër
30.Apr.2017
Vizitë në konviktin e studentëve “Pellagonija” në Shkup
Ministri i Arsimit dhe Shkencës, z. Pishtar Lutfiu sot vizitoi Konviktin e studentëve “ Pellagonija” në Shkup, ku gjatë periudhës së kaluar
më tepër
28.Apr.2017
BDI: Dënojmë dhunën e ushtruar mbi deputetët e zgjedhur
Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet zgjedhjen e Kryetarit të Kuvendit te Republikës së Maqedonisë z. Talat Xhaferi
më tepër
28.Apr.2017
BDI: Tendencioze dhe tërësisht të pasakta, shpifjet rreth kandidaturës së Talata Xhaferit për kryeparlamemtar
Grupi Parlamentar i Bashkimit Demokratik për Integrim demanton fuqishëm lajmin spekulativ dhe joekzistues për qëndrimet e kandidatit të BDIsë
më tepër
28.Apr.2017
Ministri Kuçi pjesmarrës në samitin e 8 të Stambollit të Këshillit të Atlantikut
Me ftesë të Presidentit të Këshillit të Atlantikut (Atlantic Council) Fred Kemp , sot dhe nesër Ministri i Ekonomisë Driton Kuçi
më tepër
28.Apr.2017
Takimi konsultativ i ministrit Ameti me me iniciativat dhe shoqatat qytetare
Мinistri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Bashkim Ameti mbajti takim pune me përfaqësuesit e iniciativave
më tepër
28.Apr.2017
Zëvendëskryeministri Halili merr pjesë në Panairin e karrierës në UEJL
Zëvendës kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, z. Festim Halili sot mori pjesë në Panairin e karrierës
më tepër
28.Apr.2017