Ministri Bekteshi apelon: Punëtorët me të ardhura të ulëta të shfrytëzojnë masën për pushim vjetor
Një interes të madh publik tashmë po shkakton masa e Ministrisë së Ekonomisë, e miratuar nga Qeveria, e cila do t'u mundësojë punëtorëve
më tepër
15.Sep.2017
Shtabi Qendror Zgjedhor i BDI-së realizoi takim me kandidatët për kryetar komunash
Shtabi Qendror Zgjedhor i Bashkimit Demokratik për Integrim, sot realizoi takim kandidatët për kryetar komunash
më tepër
15.Sep.2017
Zëvendëskryeministri Lika takon ambasadorin gjerman, Gerberich
Zëvendës kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë përgjegjës për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit dhe sistem politik
më tepër
15.Sep.2017
Grubi – Timonie: Mbështetja franceze për proceset integruese
Sot, kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Artan Grubi, pati takim me ambasadorin
më tepër
15.Sep.2017
Këta janë kandidatët e BDI-së për kryetar komunash
Kryesia Qendrore e Bashkimit Demokratik për Integrim, në mbledhjen e mbajtur më 14.09.2017, në selinë e partisë në Reçicë të Vogël
më tepër
15.Sep.2017
Xhaferi: Kemi bërë hapa të mëdhenj përpara në 26 vitet e fundit
Në 26 vitet e fundit janë bërë hapa të rëndësishëm përpara në qëllimet strategjike të Republikës së Maqedonisë,
më tepër
07.Sep.2017
Xhaferi – Nakane: Është formuar grupi parlamentar për bashkëpunim me Japoninë
Gjatë takimit të sotëm me ministrin shtetëror për Punë të Jashtme të Japonisë, Sh.T.Z. Kazujuki Nakane, kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë
më tepër
07.Sep.2017
Ministri Bekteshi u takua me hotelierët, interes i madh për pushimet e organizuar
Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi sot zhvilloi takim pune me përfaqësuesit e odave të hotelierisë dhe turizmit në vend
më tepër
07.Sep.2017
Grubi: Ligji për gjuhët në lexim të parë kaloi në KÇE
Komisioni për Çështje Evropiane (KÇE) i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, me të cilin kryesoi Kryetari i komisionit z. Artan Grubi
më tepër
07.Sep.2017
Ministri Ramiz Merko takon biznesmenin shqiptar Shefqet Kastratin
Sot, në ambientet e Ministrisë dhe më pas bashkë me kryeministrin e Republikës së Maqedonisë Zoran Zaev, zhvilluam takim pune
më tepër
07.Sep.2017
Grubi: Fal zbatimit të MO, Maqedonia është më afër BE
Kryetari i Komisionit për çështje evropiane Artan Grubi ka mbajtur sot fjalim në seancën që ka pasur të bëjë me propozim ligjin për gjuhën shqipe
më tepër
05.Sep.2017
Zv/ministri Ganiu viziton shkollën e mesme ”Marija Kiri-Skllodovska”
Zëvendës ministri i arsimit Visar Ganiu ka vizituar shkollën e mesme të Qytetit të Shkupit ”Marija Kiri-Skllodovska”- Shkup
më tepër
05.Sep.2017