Grubi për Ora News: Ligji për gjuhën shqipe përmbushi marrëveshjen e Ohrit
Ligji për gjuhën shqipe ka përmbushur të gjitha normativat e marrëveshjes së Ohrit. Kështu tha deputeti i BDI, Artan Grubi
më tepër
11.Jan.2018
Bekim Jashari dhe Ramiz Lladrovci, urojnë Ali Ahmetin për Ligjin e gjuhës shqipe
Kryetari i Skënderajt, Bekim Jashari dhe Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, me rastin e aprovimit të sotëm të Ligjit për gjuhën shqipe
më tepër
11.Jan.2018
Delegacion i lartë i BE-së realizon takim me zëvendëskryeministrin z. Hazbi Lika
Zëvendës kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë përgjegjës për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit dhe sistem politik
më tepër
11.Jan.2018
Grubi: Me miratimin e ligjit të gjuhëve u rrumbullakua pjesa normative e MO
Deputeti i BDI-së Artan Grubi ka thënë se miratimi i ligjit të gjuhës shqipe është sukses i përbashkët i deputetëve në Kuvend
më tepër
11.Jan.2018
Lika: Me miratimin e Ligjit për përdorimin e gjuhëve, kjo qeveri është e vendosur të ecë përpara
Zëvendës Kryeministri Hazbi Lika në emër të ekzekutivit përgëzon miratimin e Ligjit për përdorimin e gjuhëve. Ligji është miratuar sot
më tepër
11.Jan.2018
Elezi: Rritja e mjeteve për komunat dhe nga qiraja e tokës bujqësore në vitin 2018
Stabilizimi i situatës politike rriktheu besimin e investitorëve dhe të pritshmërive si dhe kemi lëvizje të fortë të investimeve private
më tepër
04.Jan.2018
Elezi: Viti 2018 do të jetë vit i mirë për ekonominë e vendit
Stabilizimi i situatës politike rriktheu besimin e investitorëve dhe të pritshmërive si dhe kemi lëvizje të fortë të investimeve private
më tepër
03.Jan.2018
Grubi: Zero probleme me fqinjtë
Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane, Deputeti Artan Grubi, sot në mbledhjen e Komisionit për Politikë të Jashtme shprehu përkrahje të plotë
më tepër
26.Dec.2017
Dr.Arbër Ademi edhe zyrtarisht zv.Ministër i Arsimit dhe Shkencës
Kuvendi sapo ka votuar për Arbër Ademin për zv/ministër të Arsimit dhe Shkencës
më tepër
26.Dec.2017
Xhaferi takohet me zëvendëskryeministren e Shqipërisë, Senida Mesi
Të dy janë pajtuar se me rëndësi thelbësore është nënshkrimi i marrëveshjeve për bashkëpunim në fushën e bujqësisë
më tepër
22.Dec.2017
Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu, pjesë e Samitit Ekonomik në Turqi
Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu është sot pjesë e Samitit Ekonomik të Turqisë në qytetin Şanlıurfa të organizuar
më tepër
22.Dec.2017
Elezi: Ligje të reja për letrat shtetërore me vlerë për më shumë instrumente
Ministria e Financave paralajmëroi një Rregullativë të re për tregun e letrave me vlerë për vitin e ardhshëm, që do të krijojë kusht
më tepër
22.Dec.2017