Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta mbështetje të madhe Teuta Arifit
Shqiptarët kudo që janë janë të bashkuar rreth këtij koncepti dhe e kanë të dëshmuar orientimin dhe bindjen e tyre pro-europiane
më tepër
19.Oct.2017
Ademi: BDI fitues apsolute në zgjedhje
Më 29 tetor, në garë jemi me kandidat për kryetar komunash ku të gjithë prijnë si të parët e përzgjedhur të popullit nga rrethi i parë
më tepër
19.Oct.2017
Kontrata 2017-2021: Çdo projekt ka mbështetjen e Qeverisë
Me këtë rast dëshiroj t’i falënderoj për këtë mbështetje të dhënë, të cilën e presim edhe në raundin e dytë, ashtu si i presim edhe më tej
më tepër
18.Oct.2017
ARIFI: Jam në koalicion me qytetarët, ata që bëjnë marrëveshje të fshehta përsëri do ju shkojë huq
Kandidatja e BDI-së për Tetovë, Teuta Arifi në një intervistë ekskluzive për MEDIAL.mk ka thënë se me përkrahjen
më tepër
18.Oct.2017
Kryeparlamentari Xhaferi në takim me kryetarin e Senatit të Holandës, Ankie Brokers Knol
Bashkëbiseduesit u pajtuan se Unioni Interparlamentar paraqet një forum shumë të rëndësishëm, jo vetëm për shkak
më tepër
18.Oct.2017
Ganiu: Ky program është bërë në bashkëpunim me qytetarët
Kandidati për kreun e komunës së Çairit Visar Ganiu duke folur për ofertën që ia drejtoi elektoratit rikonfirmoi seriozitetin
më tepër
18.Oct.2017
Osmani – Timonie: Zgjedhjet ishin të drejta, kredibile dhe të besueshme
Osmani, siç thuhet më tej, theksoi se në takime do të diskutojë për procesin e integrimit evropian të vendit, implementimin e Planit 3-6-9
më tepër
18.Oct.2017
OSMANI: BDI është fitues i pakontestueshëm i zgjedhjeve tek elektorati shqiptar
Ne do të vazhdojmë të bashkëbisedojmë dhe çdo ditë të jemi në kontakt me bashkëqytetarët tanë për gjitha projektet tona
më tepër
18.Oct.2017
ADEMI: BDI është partia më e madhe tek shqiptarët
Qytetarët shqiptarë edhe kësaj radhë, për të njëmbëdhjetën herë me radhë u radhit dhe përcaktoi Bashkimin Demokratik për Integrim si fitues absolut
më tepër
17.Oct.2017
Zv/ministrja Elezi pjesmarrëse në panelin e kryeministrave në Samit 100
Zëvendësministrja e financave dr. Shiret Elezi sot morri pjesë në panelin e kryeministrave në Samit 100, i cili u mbajt në Shkup
më tepër
17.Oct.2017
Xhaferi: Heqja e vizave për Meksikën do të thellojë marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve
Në margjinat e Asamblesë së 137-të të Unionit Interparlamentar (UIP), që mbahet prej më 14 deri 18 tetor 2017 në Sankt Peterburg
më tepër
17.Oct.2017
Elezi: Rezultate pozitive në bashkëpunimin e ndërsjellë me FMN
Ekipi i Ministrisë së financave, i kryesuar nga zëvendësministri i financave Dr. Shiret Elezi dhe përfaqësues
më tepër
17.Oct.2017