100 ditëshi i Kuvendit, Xhaferi prezanton raportin
Ndonëse partitë politike në Maqedoni nuk kanë dorëzuar iniciativë për zgjedhjet lokale, Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, e shumta më 6 gusht
më tepër
27.Jul.2017
Ministri Merko pret në takim drejtoret e kompanive te huaj
Bashkë me Zëvendëskryeministrin për çështje ekonomike Koço Angjushev, sot në Qeveri pritëm në takim, drejtorat dhe përfaqësuesit të kompanive të huaja
më tepër
27.Jul.2017
Bektеshi: Trajtim i barabartë për investitorët vendas dhe të huaj
Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ekipin ekonomik qeveritar, që u kryesua nga kryeministri Zoran Zaev
më tepër
27.Jul.2017
Ndahen mjete nga Programi për investim në mjedisin jetësor për vitin 2017
Sot, ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Sadulla Duraki dhe kryetarët e 12 komunave nënshkruan marrëveshjet
më tepër
27.Jul.2017
Lika – Baily: Thellim i bashkëpunimit mes Maqedonisë dhe SHBA-së
Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë përgjegjës për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit dhe sistem politik
më tepër
26.Jul.2017
Ministri Bekteshi realizoi takim pune me ambsadoren e Zvicrës Tehada
Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi realizoi takim pune me ambasadoren e Zvicrës në Shkup, Sibile Suter Tehada.
më tepër
26.Jul.2017
Bejta ndjek nga afër punimet në aksin rrugor Turçan – Llakavicë
Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta ka dalë në terren për të parë riasfaltimin e rrugës Turçan i Madh – Llakavicë
më tepër
25.Jul.2017
Ministri Bekteshi inicoi çështjen e nënshkrimit të Marëveshjes për bashkëpunim Ekonomik me Bosnjën e Hercegovinën
Në kuadër të vizitës zyrtare në Bosnjë dhe Hercegovinë, si anëtar i delegacionit të Maqedonisë, ministri i ekonomisë Kreshnik Bekteshi
më tepër
24.Jul.2017
Ministri Bekteshi takoi ambasadorin Italian Romeo
Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi sot u takua me ambasadorin e Italisë në Maqedoni, E.T. Carlo Romeo. Ministri Bekteshi
më tepër
21.Jul.2017
Osmani: Plani “3-6-9” parasheh 73 masa në 11 fusha
Sekretariati për Çështje Evropiane sot ka organizuar tribunë kushtuar Planit “3-6-9” dhe implementimit të tij me përfaqësues të sektorit joqeveritar.
më tepër
21.Jul.2017
Zëvendëskryeministri Lika takon ambasadoren e Republikës së Kroacisë, Barishiq
Zëvendëskryeministri i Republikës së Maqedonisë përgjegjës për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit dhe sistem politik, z. Hazbi Lika
më tepër
21.Jul.2017
Talat Xhaferi i kënaqur me punën e deritanishme të Kuvendit
Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi në intervistë për MIA-n thotë se është i kënaqur nga ajo që deri më tani
më tepër
21.Jul.2017