Elezi: Projekte të dobishme për zhvillim të rajoneve planore dhe komunave
Ministria për vetëqeverisje lokale, si bartëse e politikës për zhvillim të barabartë rajonal është i kënaqur me numrin
më tepër
02.Mar.2017
Elezi: Projekte për nxitjen e zhvillimit lokal dhe regjional
Ministria për vetëqeverisje lokale me 300 mijë dollarë shtesë për vitin 2017-të, në bashkëpunim me UNDP-në, do të realizojë projekte
më tepër
28.Feb.2017
Ura e re në Gostivar drejt finalizimit, Bejta ndjek nga afër betonimin e pllakës mbi urë
Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta i shoqëruar nga bashkëpunëtorët e tij, ndoqën nga afër punimet
më tepër
27.Feb.2017
Kuçi: Edhe këtë vit mbështetje për kompanitë që zbatojnë standardin Hallall
Ministri i Ekonomisë Driton Kuçi sot morri pjesë në konferencën ndërkombëtare mbi zbatimin e standardit Hallall
më tepër
25.Feb.2017
Grubi: Me rëndësi është që BDI të zbatojë atë që duan shqiptarët
Deputeti i BDI-së Artan Grubi pas dhënies së nënshkrimve LSDM-së Zaevit thotë se për BDI-në gjithmonë ka qenë e rëndësishme përmbajtja e jo forma
më tepër
25.Feb.2017
Lutfiu: Arsimi post i mesëm avancon shkathtësitë profesionale tek të rinjët
Ministri i Arsimit dhe Shkencës, z. Pishtar Lutfiu, sot mori pjesë në evenimentin përfundimtar të Projektit IPA “Mbështetje
më tepër
24.Feb.2017
Ministri Lutfiu dhe ambasadori i Hungarisë, Laslo Ishtvan firmosën progamin për bashkëpunim në lëminë e arsimit dhe shkencës
Ministri i Arsimit dhe Shkencës, z.Pishtar Lutfiu, sot realizoi takim protokolar me Ambasadorin e Hungarisë në Republikën e Maqedonisë
më tepër
23.Feb.2017
Ministri Kuçi priti një delegacion nga Egjipti
Ministri i Еkonomisë Driton Kuçi sot në kabinetin e tij priti një delegacion nga Republika Arabe e Egjiptit, kryesuar nga Ambasadorja e Egjiptit në Maqedoni
më tepër
23.Feb.2017
Ministri Kuçi i shoqëruar nga ministri Zeqiri në vizit pune në Dibër
Ministri i Ekonomisë Driton Kuçi i shoqëruar nga Ministri për Investime të huaja Arlind Zeqiri sot qëndruan në një vizitë pune në Komunën e Dibrës
më tepër
17.Feb.2017
Lutfiu vizitoi shkollën fillore në fshatin Kllukovec të Velesit
Ministri i Arsimit dhe Shkencës Pishtar Lutfiu së bashku me përfaqësues nga ministria, vizituan shkollën fillore në fshatin Kllukovec të komunës së Velesit
më tepër
16.Feb.2017
Ndahen diploma për nxënësit dhe mentorët në kuadër të projektit “Lider i profesionit“
Sot, ministri i Arsimit dhe Shkencës, z. Pishtar Lutfiu së bashku me drejtoreshën e Qendrës për arsim profesional dhe trajnim
më tepër
14.Feb.2017
Bejta takoi Ambasadori francez Timonier: Projektet që kemi realizuar i shfrytëzojnë të gjithë
Ambasadori i Republikës së Francës në Maqedoni, Kristian Timonier qëndroi për vizitë dhe u takua me kryetarin e Komunës së Gostivarit
më tepër
13.Feb.2017