Lutfiu në hapjen e simpoziumit të parë ndërkombëtar “Strategies for Predictable Implant Therapy”
Shoqata e Implantologëve Shqiptarë të Maqedonisë e organizoi Simpoziumin e I-rë Ndërkombëtar në Shkup me temë
më tepër
14.May.2017
Kuçi: Turizmi një nga sektorët me rritje më të shpejtë ekonomike dhe mundësi për vende të reja të punës
Ministri i Ekonomisë z. Driton Kuçi sot morri pjesë në shpërndarjen e çertifikatave SHL për trajnuesit për aftësi teorike
më tepër
12.May.2017
Takim pune i kryetarit të Kuvendit, z. Talat Xhaferi me ambasadorët e vendeve anëtare të BE
Në fillim të takimit kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Talat Xhaferi, shprehu falënderim për përkrahjen që institucionet dhe shtetet anëtare
më tepër
12.May.2017
Xhaferi: Askush të mos frikësohet që Parlamenti udhëhiqet nga një shqiptar
Kryeparlamentari i ri i Republikës së Maqedonisë tashmë ka dërguar letrën presidentit Gjorge Ivanov për krijimin e shumicës parlamentare
më tepër
11.May.2017
Kryeparlamentari Xhaferi pret në takim presidentin e REK, Avdullah Hasani
Presidenti i Rinisë Evropiane të Kosovës, Avdullah Hasani është pritë sot nga kryetari i ri i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi
më tepër
11.May.2017
Xhaferi takon ambasadoren zvicerane në Shkup
Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi sot realizoi takim zyrtar me ambasadoren e Konfederatës zvicerane në Republikën e Maqedonisë
më tepër
11.May.2017
Xhaferi – Reka: Stabiliteti i Maqedonisë i rëndësishëm për stabilitetin e Ballkanit Perëndimor
Kryetari i Kuvendit te Republikës së Maqedonisë, z. Talat Xhaferi, sot realizoi takim zyrtar me ambasadorin e Republikës
më tepër
10.May.2017
Lutfiu mori pjesë në shënimin e ditës së SHF “Sllavejko Arsov” në Prespë
Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Pishtar Lutfiu, mori pjesë në ceremoninë e shënimit të ditës së shkollës 9 vjeçare “Sllavejko Arsov” në Prespë
më tepër
09.May.2017
Ademi: BE është alternativa e vetme për Maqedoninë
Maqedonia në këto momente historike ka nevojë për vendime historike dhe të drejta për t’i dhënë fund krizës, ka deklaruar
më tepër
09.May.2017
Dita e Evropës, Bejta: Maqedonia shumë shpejtë do të inkuadrohet në BE
Gostivari edhe këtë vit e vazhdoi traditën për shënimin 9 Majit – Ditës së Evropës, me të ftuar ambasadorët e grupit
më tepër
09.May.2017
Kuçi: Në vend të stigmatizimit të falimentimit, është e nevojshme zgjidhje ligjore bashkëkohore
Ministri i Ekonomisë sot mori pjesë në një prej konsultimeve të organizuara në kuadër të projektit "Përforcimin
më tepër
09.May.2017
Xhaferi – Timonie: Ky është hapi i parë i formimit të Qeverisë
Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi sot ka realizuar takime me ambasadorin e Francës në Maqedoni, Kristian Timonie
më tepër
08.May.2017