Xhaferi – Bejli: Formimi i qeverisë i rëndësishëm për stabilitetin e vendit
Gjatë takimit me kryetarin e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, ambasadori i SHBA-së, Xhes Bejli
më tepër
08.May.2017
Xhaferi – Bejli: Formimi i qeverisë i rëndësishëm për stabilitetin e vendit
Gjatë takimit me kryetarin e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, ambasadori i SHBA-së, Xhes Bejli
më tepër
08.May.2017
Panairi VAS Travel, Ministri Kuqi: Masat aktive në turizëm, kontribuojnë në rritjen e numrit të turistëve në kontinuitet
Ministri i Ekonomisë Driton Kuqi, sot morri pjesë në Panairin e organizuar nga VAS Group “VAS TRAVEL FAIR 2017”
më tepër
05.May.2017
Zv.Kryeministri Halili në Tiranë: Sigurim i kuotave për studentët e doktoraturës nga Maqedonia
Zv.kryeministri i Republikës së Maqedonise, Dr.Festim Halili, në Tiranë në ambientet e Rektoratit të Univerzitetit të Tiranës
më tepër
04.May.2017
Xhaferi pas takimit me Han: Mbështetje të pa-rezervë nga Bashkimi Evropian
Kryeparlamentari Talat Xhaferi sot është takuar me eurokomisarin për zgjerim dhe politikë fqinjësore, Johanes Han
më tepër
04.May.2017
Talat Xhaferit i dorëzohen çelësat e kabinetit, mysafir i parë, Samuel Zhbogar
Kryetari i ri i Kuvendit, Talat Xhaferi, sot e ka marrë zyrtarisht kabinetin e kryetarit të Kuvendit me këtë rast për vizitë zyrtare
më tepër
03.May.2017
Elezi: Projekte të reja në tetë rajonet planore
Mjete shtesë me vlerë prej 228 milionë denarë do të destinohen për zhvillimin e tetë rajoneve planore në Republikën e Maqedonisë
më tepër
03.May.2017
Zv.Kryeministri Halili në Tiranë: Të përkushtuar për bashkëpunim pragmatik
Zv.kryeministri i Republikës së Maqedonise, Dr.Festim Halili, në Tiranë realizoi takim me Ministren për Inovacion
më tepër
02.May.2017
Takim Xhaferi – Hojt Ji: Është koha për formimin e Qeverisë së re, mbështetje nga SHBA
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, i cili u zgjodh nga shumica parlamentare më 27 prill
më tepër
01.May.2017
BDI demanton kronikën spekulative të Alsat M: Senzacionalizëm manipulativ
Grupi Parlamentar i Bashkimit Demokratik për Integrim demanton në tërësi kronikën e sotme propaganduese të televizionit Alsat ku apostrofohen
më tepër
30.Apr.2017
Vizitë në konviktin e studentëve “Pellagonija” në Shkup
Ministri i Arsimit dhe Shkencës, z. Pishtar Lutfiu sot vizitoi Konviktin e studentëve “ Pellagonija” në Shkup, ku gjatë periudhës së kaluar
më tepër
28.Apr.2017
BDI: Dënojmë dhunën e ushtruar mbi deputetët e zgjedhur
Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet zgjedhjen e Kryetarit të Kuvendit te Republikës së Maqedonisë z. Talat Xhaferi
më tepër
28.Apr.2017