Ali Ahmeti ka vetëm Ditëlindje, Simboli i Bashkimit Kombëtar
Si sot 56 vite me parë Lindi udhëheqesi ynë i lavdishëm, udhëheqesi i popullit shqiptar nën ish Jugosllavi i madhi Ali Ahmeti
më tepër
04.Jan.2015
Zoti e Shqiptarët i dhanë Ali Ahmetit lartësi e mirënjohje
4 janar 1959 shënon ditëlindja e tij. E prapë njerëzit, tash pesë muaj, po ndanin e shpërndanin urime për liderin e Zajazit, Ohrit, Shkupit…Kombit
më tepër
03.May.2014
Ramiz LUSHAJ: “ITAKA” E ALI AHMETIT
Homeri pellazgjik në motmote të antikitetit ka mjaltue epikë tek kryevepra e tij “Iliada” (shek. VIII p.e.s.) edhe për fisin e “Paionëve të Vardarit”
më tepër
30.Apr.2014
Kujtesë postzgjedhore për Gruevskin
Të dielën, më 27 prill, në Maqedoni u zhvilluan dy palë zgjedhje: ato për Presidentin e Republikës si dhe zgjedhjet e përgjithshme
më tepër
29.Apr.2014
NË EMËR TË ATDHEUT
Një orë para vendimit historik të BDI-së dhe z. Ali Ahmeti isha në zyrën e tij. Me qetësi Kristiane, meditim Budist
më tepër
02.Mar.2014
Skema e Ali Ahmetit
Ai doli nga qerthulli i të bërit politikë vetëm si etni duke synuar një lojë më homogjene politike, ku në skema të përbashkëta përfshihen te dy etnite
më tepër
02.Mar.2014
STRATEG I LUFTËS, ARKITEKT I PAQËS
Ali Ahmeti kremtoi me madhështi 100 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, pasi pati festuar me po kaq madhështi e solemnitet 100 vjetorin e Kuvendit të Shkupit
më tepër
13.Feb.2014
Një hero në kohën tonë
Me Ali Ahmetin nuk më ka qëlluar të rri shumë shpesh. Njëra nga këto herë është diku tre vjet më parë.
më tepër
21.Jan.2014
Gjithmonë i dyti - Fatmir Dehari
më tepër
04.Feb.2012
Identiteti, “Çairi” dhe shqiptarët
më tepër
26.Jan.2012
Evolucioni dhe Revolucioni - B. Osmani
më tepër
12.Jan.2012
Protestat 2011
Ishte një vit përplot me ngjarje tronditëse dhe prekëse. Një vit që pothuajse ndryshoi botën, vit që na bën të ndalemi e të reflektojmë.
më tepër
31.Dec.2011